مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

تولید خودروی شاهین به ۱۵۰ دستگاه در روز رسید

تولید خودروی شاهین به ۱۵۰ دستگاه در روز رسید به گزارش حراج کن مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: از آغاز سالجاری گروه خودروسازی سایپا به سمت صفر شدن معوقات خودرو های خود حرکت کرده است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر به نقل از سایپا، سید جواد سلیمانی در حاشیه شروع به کار مرکز جدید واکسیناسیون صنعت قطعه سازی درمورد آخرین میزان معوقات گروه خودروسازی سایپا و این که چه زمانی معوقات این مجموعه به صفر نزدیک می شود، اظهار نمود: هم اکنون حدود ۶ هزار دستگاه خودرو معوق داریم که امیدوارم با برنامه جامع و دقیقی که در این بخش دیده شده از ۱۰ شهریورماه این معوقات به صفر برسد و خودرو ها به روز تحویل مشتریان شود.
وی با پیشبینی این که با ادامه روند افزایشی تولید خودرو دیگر شاهد تعهد معوق نخواهیم بود، خاطرنشان کرد: بیشتر از دو سال طول کشید تا مجموعه سایپا بتواند ۳۰۰ هزار دستگاه خودرویی که در مدیریت های گذشته معوق شده بود را تحویل دهد. صفر شدن معوقات خودرویی از هفته آینده، اقدام مهمی است که با تلاش و همت مهندسان و کارگران خط تولید سایپا و قطعه سازان به دست می آید.
سلیمانی درباره افزایش قیمت خودرو در بازار و این که عنوان می شود کاهش عرضه شرکتهای خودروسازی منجر به رشد صعودی قیمت ها شده است، تصریح کرد: بیان کاهش عرضه خودرو توسط شرکتهای خودروسازی مسئله انحرافی است؛ بحث افزایش نرخ ارز، رشد قیمت نهاده های تولید و سایر مسایل جانبی سبب شده که قیمت خودرو در بازار تحت الشعاع قرار گیرد و به سمت افزایش حرکت نماید و این امر تنها در مورد خودرو اتفاق نیفتاده است.
وی افزود: تمام تلاش ما این است که عرضه خودرو در بازار افزایش پیدا کند تا عرضه و تقاضا به تناسب برسد و دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شود؛ بر این اساس از آغاز سالجاری تابحال ۱۷۰ هزار خودرو تحویل مشتریان شده که نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش ۲۵ درصدی داشته است.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره ی قیمت گذاری خودرو در شواری رقابت و این که این امر تا چه حد سبب ضرر و زیان شرکتهای خودروسازی می شود، خاطرنشان کرد: قیمت خودرو بر مبنای نرخ تورم تعیین می شود اما مشکل این است که بعد از افزایش نرخ تورم و فشارهایی که برخی از مولفه های اقتصادی وارد می کند، نسبت به قیمت خودرو تجدید نظر می شود، این در شرایطی است که باید در همان زمان که نرخ تورم افزایشی می شود، قیمت خودرو بازبینی شود تا شرکتهای خودروسای با ضرر و زیان روبرو نشوند.
وی در مورد رشد تولید امسال هم عنوان کرد: بر مبنای برنامه ریزی که در زمینه تولید صورت گرفت از آغاز سالجاری حدود ۴ درصد بیشتر از برنامه ابلاغ گردیده تولید خودرو صورت گرفته و از نظر تحویل خودرو هم افزایش ۲۵ درصدی و بیشتر از برنامه مصوب، ثبت شده است.
سلیمانی درباره تحویل خودروی شاهین و روندی که این بخش وجود دارد، اظهار داشت: از روز شنبه هفته جاری تولید خودروی شاهین به ۱۵۰ دستگاه در روز رسیده است و این در شرایطی است که هفته های گذشته میزان تولید این خودرو کمتر از ۱۰۰ دستگاه در روز بود؛ این امر نوید بخش آن است که مشکلی در تأمین و تدارک قطعات مورد نیاز خودروی شاهین نداریم و تحویل این خودرو به مشتریان هم با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تحریم و فضای اقتصاد سبب شد که روند تأمین قطعات خودرو با چالش هایی مواجه شود، اضافه کرد: با همکاری و همدلی تمام بخش ها روند تأمین قطعات بهبود یافته است و با افزایش تولید محصولات و ورود محصولات جدید به خط تولید سایپا، محصولات قدیمی کنار گذاشته خواهند شد.
سلیمانی اظهار داشت: این امر کمک می نماید تا ضمن تأمین خواسته های مردم، بازار خودرو متحول شود؛ بر این اساس امیدوارم که در ۶ ماهه دوم سالجاری، محصولات جدید سایپا شامل شاهین اتومات، آریا و اطلس، تجاری سازی و به بازار ارائه شود.


منبع:

1400/06/03
21:06:04
0.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تولید خودروی شاهین به ۱۵۰ دستگاه در روز رسید
نظر شما در مورد تولید خودروی شاهین به ۱۵۰ دستگاه در روز رسید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴