چقدر پوشاک در ۱۴۰۱ صادر شد؟

چقدر پوشاک در ۱۴۰۱ صادر شد؟ حراج کن: مدیرکل دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت از صادرات بیش از 80 میلون دلاری پوشاک در سال 1401 آگاهی داد.محسن گرجی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه تولید پوشاک در کشور از ارزش افزوده بالایی برخوردار است، اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار در سال ۱۴۰۱، بیش از ۸۰ میلیون دلار صادرات پوشاک داشتیم.
مدیرکل دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت اضافه کرد: عمده پوشاک صادراتی ایران به کشورهای همسایه همچون عراق، افغانستان و کشورهای حوزه اوراسیا بوده است.
وی با اشاره به بازار روسیه نیز اظهار داشت: از شهریور ماه سال ۱۴۰۱، تیم تخصصی در دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت برای فراهم سازی زمینه های لازم برای صادرات پوشاک به روسیه شروع به کار کرده است برای اینکه بازار روسیه ظرفیت بسیار خوبی برای صادرات پوشاک ایرانی شمرده می شود.
وی در مورد این که برای پشتیبانی از صنعت پوشاک چه اقدامی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: مهم ترین حمایتی که دولت می تواند از صنعت پوشاک انجام دهد مربوط به تعرفه واردات مواد اولیه می شود برای اینکه مواد اولیه رکن اصلی تعیین قیمت است.
گرجی اشاره کرد: به همین دلیل نیز مانند سال گذشته، تعرفه واردات مواد اولیه پوشاک در سال ۱۴۰۲، به میزان یک درصد خواهد بود.
گفتنی است، در ایران ۷۰۰ مجموعه تولید کننده پوشاک و ۳۰۰ هزار واحد صنفی و توزیعی فعالیت دارند که زمینه اشتغال یک میلیون نفر را فراهم نموده اند.


منبع:

1402/01/07
21:44:14
0.0 / 5
307
تگهای خبر: ارز , بازار , پوشاك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چقدر پوشاک در ۱۴۰۱ صادر شد؟
نظر شما در مورد چقدر پوشاک در ۱۴۰۱ صادر شد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵