پایتخت نشینان در تابستان چند روز مطلوب تنفس كردند؟

پایتخت نشینان در تابستان چند روز مطلوب تنفس كردند؟ به گزارش حراج كن هوای تهران در تابستانی كه گذشت ۷۵ روز در شرایط سالم و ۱۸ روز در شرایط نامطلوب قرار داشت.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، طی تابستان امسال كیفیت هوای تهران ۷۵ روز سالم، ۱۷ روز ناسالم برای گروه های حساس و یك روز ناسالم برای همه افراد بود. علت آلودگی هوا طی این ۱۸ روز از تابستان افزایش غلظت آلاینده ازن اعلام شده است.

هر چند كه غلظت ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون در هشت روز از تابستان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت اما به علت آنكه در تمام روزهای آلوده، آلاینده ازن غلظت به مراتب بیشتری نسبت به ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون داشت بعنوان آلاینده شاخص (AQI) اعلام می شد.

آلاینده ازن پیش سازهایی همچون مواد آلی فرار (VOC) و ناكس یا اكسیدهای نیتروژن دارد. این مواد در مجاورت گرما و نور خورشید به آلاینده ازن تبدیل می شوند. مواد آلی فرار (VOC) از منابع مختلفی مانند پمپ بنزین ها یا باك خودرو ها متصاعد می شوند و خودرو ها هم به صورت مستقیم آلاینده ناكس تولید می كنند.

درباره اثراتی كه آلاینده ازن بر سلامت انسان دارد باید اظهار داشت كه این آلاینده پس از ذرات معلق ۲.۵ میكرون خطرناك ترین آلاینده برای انسان است و بخصوص تاثیرات سوء برای بیماران تنفسی، مبتلایان آسم و كودكان دارد همینطور زمانی كه غلظت ازن افزایش می یابد، احتمال بروز علائم تنفسی و سرفه در كودكان و افرادی كه فعالیت زیادی در فضای بیرون دارند، بیشتر است.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، آلاینده ازن طی سال قبل ۱۲ روز از هوای پایتخت را در شرایط نامطلوب قرار داد همینطور طی سال های اخیر به علت گرم تر شدن هوا و به روزرسانی سیستم های سنجش آلودگی هوا از آلاینده ازن بعنوان یكی از آلاینده های تابستانی نام برده می شود.
1398/07/04
20:33:21
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: تولید , شركت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پایتخت نشینان در تابستان چند روز مطلوب تنفس كردند؟
نظر شما در مورد پایتخت نشینان در تابستان چند روز مطلوب تنفس كردند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳