شهردار تهران: حال شهرمان خوب نیست

شهردار تهران: حال شهرمان خوب نیست به گزارش حراج كن شهردار تهران تصریح كرد: برخورداری از هوای پاك نیازمند عزم جدی است و من به علت كمبود وسائل حمل و نقل عمومی شرمنده مردم هستم.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، پیروز حناچی بامداد امروز در حاشیه تحویل باغ عبقری در منطقه ۲ - كه از جانب بنیاد مستضعفان برای تبدیل شدن به فضای شهری به شهرداری تهران تحویل داده شد - با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این كه با همكاری بنیاد مستضعفان و برپایه توافقات فی درخلال امروز دو باغ وثوق الدوله و عبقری به شهرداری تهران تحویل داده شد تا تبدیل به فضای عمومی شود، اظهار نمود: شورا و شهرداری در دوره جدید با استناد به سخنان مقام معظم رهبری در اسفندماه سال ۱۳۹۳ در مورد ضرورت حفظ باغات، مصوبه برج باغ را لغو كردند.

وی با بیان این كه بزودی لغو مصوبه برج باغ در شورای عالی شهرسازی و كمیسیون ماده ۵ هم به تصویب می رسد، اظهار داشت: راهكارهای دیگری برای حفظ باغات در نظر گرفتیم كه شامل تغییر كاربری متناسب با باغات و ایجاد خانه های ویلایی است و شرط ما این است كه باغ تخریب نشود.

شهردار تهران با اشاره به این كه حال شهرمان خوب نیست، افزود: نه تنها باید باغات را نگه داریم بلكه باید زمینه توسعه باغات را هم فراهم نماییم و امید است كه بتوانیم در رایزنی با سایر سازمان ها شرایط مشابهی را ایجاد نماییم.

حناچی در مورد احیای باغ «برره» با بیان این كه من هنوز به جزئیات این باغ وارد نشدم اما با همین نگاه تا همان جایی كه بتوانیم نسبت به احیا اقدام می شود، اظهار داشت: این مورد را تا جایی كه امكان پذیر باشد حل می كنم.

شهردار تهران در مورد آمار باغات باقی مانده در تهران با بیان این كه آمار دقیقی در این زمینه وجود دارد، اما الان آمار كامل آنرا ندارم، اظهاركرد: تعداد این باغات زیاد نیست، اما خوشبختانه دستگاه هایی همچون كمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان و … آماده مذاكره هستند و این آمادگی بسیار مهم می باشد و ما هم این مورد را به جدیت دنبال می نماییم.

وی در مورد گود برج میلاد هم با اشاره به اینكه سازه برج میلاد از مركز همایش ها متفاوت می باشد و اساساً رأس برج با گود ارتباطی ندارد، اظهار نمود: در كنار مركز همایش ها یك گود خطرناك می باشد كه نیلینگ آن انجام شده، اما اساساً باید در آن گود یك سازه بسازیم و مطالعات آن هم شروع شده است و به سرمایه گذار طرف همكار شهرداری هم این مورد ابلاغ گردیده و بزودی اتفاقات خوبی می افتد اما ترك ها پایش می شود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص سرانجام طرح ترافیك خبرنگاران با بیان این كه روزهای سه شنبه بدون خودرو یك پیام است و من از خبرنگارها خواهش می كنم كه این پیام را منتشر كنند، اظهار داشت: برای آنكه شهری پاك داشته باشیم نیازمند عزم همه مردم هستیم و داشتن طرح ترافیك یعنی داشتن خودروی شخصی.

وی با بیان این كه همه مدهای حمل و نقلی را بررسی نموده ام و می دانم كه ما در زمینه ی حمل و نقل عمومی مشكل داریم و شرمنده مردم هستم، اظهاركرد: ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس و تعداد زیادی واگن باید وارد این چرخه شود تا مشكل حل شود، اما در جلسه اخیر با معاون رئیس جمهوری دو مبحث مترو و اتوبوس را مطرح كردیم و دولت هم تلاش می كند كه این نقیصه را جبران كند.

حناچی در مورد دیدار با هیأت تركیه برای سرمایه گذاری در تهران افزود: همیشه سرمایه گذاران داخلی و خارجی نزد ما می آیند، چون كه علاقه مند به سرمایه گذاری در شهر تهران هستند و باید پروژه ها را بررسی نمایند تا ببینیم در مورد كدام یك به توافق می رسیم.

شهردار تهران در مورد تخلفات بانك شهر و شركت جهان هم با بیان این كه گزارشی ندارم اما در دست بررسی می باشد اظهار داشت: تلاش می شود در گزارش ۱۰۰ روزه كه عرضه می كنم بگوییم كه چه چیزی تحویل گرفتیم.
1397/11/29
14:52:25
5.0 / 5
5080
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شهردار تهران: حال شهرمان خوب نیست
نظر شما در مورد شهردار تهران: حال شهرمان خوب نیست
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴