افزایش اعتبار محیط زیست نقطه قوت بودجه 98 است

افزایش اعتبار محیط زیست نقطه قوت بودجه 98 است به گزارش حراج كن نماینده مردم دیر، كنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مسایل محیط زیست افزایش اعتبار این سازمان در بودجه سال 1398، نقطه قوت این لایحه است.


سكینه الماسی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با تاكید بر رعایت انضباط مالی در بودجه اضافه كرد: اعمال راهكارهای محیط زیستی برای بهبود شرایط آب و هوایی و منابع طبیعی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است كه در لایحه بودجه سال 98 بخوبی مد نظر قرار گرفته است.
وی افزود: توجه به معیشت مردم و لزوم عدالت اجتماعی هم یكی دیگر از نقاط قوت لایحه بودجه سال 98 است.
الماسی افزود: در این ارتباط اصلاح ساختار دریافت یارانه ها و سیاست های یارانه ای در لایحه بودجه 98ضروری است.
وی اظهار داشت: ضرورت توجه ویژه به حوزه آموزش و مهارت آموزی افراد همچون مواردی است كه باید مورد توجه قرار گیرد و برهمین اساس دولت باید اعتبارات مورد نیاز این بخش را در بودجه لحاظ و اعتبارات ویژه ای برای ایمن سازی و سالم سازی مدرسه ها پیش بینی نماید.
نماینده مردم دیر، كنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: یكی از ضعف های لایحه بودجه سال 98 شفاف نبودن آن است و بالا بودن بودجه شركت های دولتی كه بخش زیادی از بودجه را شامل می گردد سبب شده تا آن طور كه باید بودجه شفافی را شاهد نباشیم.
الماسی بیان كرد: همینطور با عنایت به اینكه لایحه بودجه 98 تا حد زیادی به افزایش درآمدهای قابل تحقق در آینده موكول شده است میزان هزینه كرد دولت و اینكه چه میزان با كسری بودجه روبرو می باشیم قابل تشخیص نیست.
وی بیان كرد: بودجه باید بر اساس برنامه پنج ساله ششم توسعه تدوین و با آن هماهنگ باشد و به نحوی تدوین شود كه بتواند تحولات آینده را مدیریت كند این در شرایطی است كه اغلب بودجه در كشور ما چشم انداز و آینده نگری ندارد و تنها بین نهادهای مختلف تقسیم می گردد.
6047/6043


1397/10/18
14:18:24
5.0 / 5
4868
تگهای خبر: شركت , كشور , هارد , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش اعتبار محیط زیست نقطه قوت بودجه 98 است
نظر شما در مورد افزایش اعتبار محیط زیست نقطه قوت بودجه 98 است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲