تولید خودروی مشترک توسط ایران و چین

تولید خودروی مشترک توسط ایران و چین به گزارش حراج کن، وزیر صمت از مذاکرات تهران و پکن برای تولید مشترک خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: واردات خودرو باید آزاد باشد تا مردم قدرت انتخاب داشته باشند اما پشتیبانی از تولید داخل هم محفوظ است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه در رابطه با مذاکرات ایران و چین در حوزه صنعت خودرو اظهار داشت: چین در صنعت خودرو به پیشرفت های خوبی دست یافته و توانسته در بازارهای بین المللی نقش فعال داشته باشد.
وی اضافه کرد: چین در سال حدود ۲۵ میلیون خودرو تولید می کند و این می تواند پتانسیلی برای رشد فزاینده در این زمینه باشد.
علی آبادی با استقبال از پیشرفت های چین در حوزه خودرو برای توسعه صنایع داخلی و انتقال تجربیات تحقیقاتی، از مذاکرات تهران و پکن برای تولید مشترک خودرو اطلاع داد و اشاره کرد: سعی کردیم با این بازار ارتباط بگیریم و به نحوی با چین در توسعه صنعت خودرو مشارکت داشته باشیم بنابراین شرکتهای ایرانی را با خود همراه کردیم تا با بعضی از تولیدکنندگان برتر چین یک هماهنگی و ارتباطی برای توسعه تولید مشترک و دسترسی به اهداف کشور برقرار نماییم.
وزیر صمت افزود: باید به سمت خودروهایی حرکت نماییم که نیازی به استفاده از بنزین ندارند تا وسایل نقلیه به نسل جدید خودرو های هیبریدی انتقال پیدا کند و این فرصت خوبی است.
وی تصریح کرد: در مسافرت معاون اول رئیس جمهور به چین یکی از تمرکزهای ما یافتن شرکای چینی بود که دراین زمینه فعال می باشند. توانستیم با بعضی از آنها ارتباط بگیریم و این ارتباط یک فناوری تحقیقات و صنعتی است که منجر به پیشرفت کشور خواهد شد.
علی آبادی با اعلان اینکه دولت مصمم است تا سال ۱۴۰۳ تاکسی ها و خودرو های عمومی را هیبریدی و برقی کند، اظهار داشت: دولت بنا دارد تعرفه خودرو های برقی را بشدت کم کند. همینطور گسترش تاکسی های برقی نیازمند فراهم کردن زیرساخت متناسب است تا انتهای سال جاری رشد محسوسی در تهران و برخی کلان شهر های کشور خواهیم داشت.
وزیر صمت اشاره کرد: واردات خودرو باید آزاد باشد تا مردم قدرت انتخاب داشته باشند اما پشتیبانی از تولید داخل هم محفوظ است.
وی با اعلان اینکه دولت بنا دارد تعرفه خودرو های برقی را بشدت کم کند و این کاهش می تواند مشوق مردم باشد، اظهار داشت: بنا داریم با مشوق هایی به تاکسی داران کمک نماییم تا قیمت تمام شده تاکسی برقی اختلاف زیادی با نمونه بنزینی نداشته باشد.
علی آبادی همینطور اظهار داشت: در زمینه کانی ها و توسعه معادن با طرف چینی مذاکرات خوبی انجام شد در زمینه توسعه ماشین آلات صنعتی هم به صورت مشترک مذاکرات خوبی عنوان شد.


منبع:

1402/08/19
16:18:59
0.0 / 5
259
تگهای خبر: اهدا , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تولید خودروی مشترک توسط ایران و چین
نظر شما در مورد تولید خودروی مشترک توسط ایران و چین
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳