یك عضو شورای شهر تهران:

نباید سمن ها را با برچسب های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد

نباید سمن ها را با برچسب های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد حراج کن: رییس ستاد توان افزایی و پشتیبانی از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران اصرار کرد که نباید فعالیت سمن هایی که می خواهند باری از دوش مردم بردارند را با برچسب سیاسی، حزبی و جناحی محدود شود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، احمد علوی با حضور در جمع خبرنگاران در مورد روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، اظهار داشت: ۲۲ مردادماه روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی است و ما امسال بر آن شدیم که به مدت یک هفته از ۱۹ تا ۲۶ مردادماه این روز را گرامی بداریم تا از این مناسبت بهره برده و تشکل های فعال در حوزه مشارکت های اجتماعی دور هم جمع شوند تا بار دیگر بر مساله حضور تشکل ها بر حل مشکلات و موضوعات تاکید شود.

وی با بیان اینکه کار داوطلبانه و مردمی باید به مسئولین، مدیران و سیاست گذاران شناسانده شود، اظهارکرد: معتقدیم فاصله بسیاری بین تصمیم گیران و بودجه نویسان با تشکل ها و سازمان های مردم نهاد وجود دارد و باید قوانین را به نحوی تدوین کنند که از ظرفیت این مجموعه ها به درستی استفاده گردد.

رئیس ستاد سمن های شهر تهران با بیان اینکه مناسبت ها و رویدادها فرصتی هستند تا از آنها برای شناساندن ظرفیت ها استفاده شود، خاطرنشان کرد: ۳۵۴ سمن در تهران شناسایی شدند تا در سطح محلات فعال شوند چونکه معتقدیم چتر ستاد سمن ها باید در همه محلات گسترانده شود و از طرفی دیگر بر طبق قانون یکی از اعضای هیات امنای محلات باید از سمن های فعال در سطح محله باشند که بخش عمده ای از این سمن های فعال در سطح محلات شناسایی شده است. در بعضی محلات سمن های فعال چند مورد بودند که باید از بین آنها یکی را برای عضویت در هیات امنای محلات انتخاب نماییم.

علوی با بیان اینکه زمانیکه وارد ستاد سمن ها شدیم بناشد تا وضعیت سمن ها بررسی شود اظهار نمود: معتقدیم که ستاد سمن های شهر تهران باید نقش تسهیل گر داشته باشد و می توانیم از ظرفیت این سمن ها برای حل مشکلات شهر و کشور استفاده نماییم.

رئیس ستاد سمن های شهر تهران با تکیه بر اینکه ظرفیت سمن ها ظرفیتی است که می توانیم از آن برای حل مشکلات مختلف استفاده نماییم افزود: این یک ظرفیت موجود و مردمی است که نباید با دسته بندی های سیاسی، جناحی و حزبی آنرا محدود نماییم چونکه محدود کردن آنها ظلم به خودمان است چونکه سمن ها می توانند با استفاده از ظرفیت هایشان در اجرای مسئولیت ها کمک کنند.

وی با بیان اینکه ما نگاه حزبی و سیاسی به سمن ها نداریم و در این دوره در کنار سمن هایی هستیم که می خواهند باری از دوش مردم بردارند، خاطرنشان کرد: نباید سمن ها را با برچسب های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد.

منبع:

1402/05/21
15:28:44
0.0 / 5
182
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نباید سمن ها را با برچسب های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد
نظر شما در مورد نباید سمن ها را با برچسب های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲