هوای تهران سالم می باشد

هوای تهران سالم می باشد به گزارش حراج کن، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، الان (۲۲ اردیبهشت ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، عدم وزش باد مؤثر تا بامداد امروز (۲۲ اردیبهشت) سبب انباشت آلاینده ها می شود. هرچند باتوجه به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد.

کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند. علاوه بر این با افزایش دما در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای تولید آلاینده ازن فراهم و سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهد شد.

باتوجه به عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه، هم زمان با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

با افزایش تندی باد تا بامداد فردا (۲۳ اردیبهشت) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. با این وجود هم زمان با آغاز تردد خودرو ها به تدریج بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، همینطور با افزایش دما در ساعات بعدازظهر افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق دور از انتظار نیست.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۸۲ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد. همینطور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک می باشد.
1402/02/23
09:54:53
0.0 / 5
281
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هوای تهران سالم می باشد
نظر شما در مورد هوای تهران سالم می باشد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳