زاکانی ۶ مشکل تهران را اعلام کرد

زاکانی ۶ مشکل تهران را اعلام کرد به گزارش حراج کن، شهردار تهران مشکلات بزرگ تهران را آلودگی هوا و ترافیک عنوان نمود و اظهار داشت: عدم دسترسی به خدمات، فرسودگی، ایمنی و بی هویتی از مشکلات دیگر تهران قلمداد می شود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در آئین افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید آوینی و دسترسی بزرگراه شهید نجفی رستگار به امام علی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح دو پروژه عمرانی هستیم که غریب به ۲۳ کیلومتر راه شهروندان را نزدیکتر می کند.
شهردار تهران افزود: عملیات عمرانی این پروژه ها در منطقه ۱۵ ظرف مدت سه ماه و توسط مجموعه شهرداری تهران انجام شده که قابل تقدیر است. همین طور تقاطع غیر همسطح منطقه ۲۰ نیز ظرف مدت چهار ماه به بهره برداری رسیده که علاوه بر سهولت دسترسی کاهش خطرات در این محدوده را به همراه دارد. این در حالیست که امسال در همین محدوده سه نفر جان خودرا از دست داده اند. پس از معاونت فنی و عمرانی برای برداشتن این گام بلند تقدیر می نماییم.
وی افزود: در تهران برای حل موضوعات شهر، شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم چارچوبی را دنبال می کند که در قالب تحول پاسخ معتبری به رفع نیازها داده شود. اساسا مشکلات بزرگ تهران شامل آلودگی هوا و ترافیک است. عدم دسترسی به خدمات، فرسودگی، ایمنی و بی هویتی هم از مشکلات تهران قلمداد می شود.
بگفته شهردار تهران، رینگ شرقی تهران، شهید شوشتری، بزرگراه یادگار و شهید بروجردی امکانی را فراهم می آورد که ظرفیت بزرگراهی تهران افزایش پیدا کند و باید در این راه استفاده حداکثری از ظرفیت ها داشته باشیم.
زاکانی اضافه کرد: اصلاحات معابر، ۷۸۸ کیلومتر مسیر اضافه را به ۵۷ کیلومتر تبدیل می کند و روزانه ۶۰۰ هزار لیتر بنزین را که هدر می رفت صرفه جویی می کند و امکانی را برای آسایش شهروندان فراهم می آورد.
شهردار تهران با اشاره به راه اندازی تونل بزرگراه صیاد به آزادگان به طول ۹ کیلومتر به عنوان مصوبه برنامه چهارم توسعه شهر تهران، اظهار داشت: موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد مولدسازی است که برخی به اشتباه نکاتی را در این خصوص عنوان می کنند.
وی با اشاره به این که موضوع مولدسازی استفاده حداکثری از امکانات مان است، اظهار داشت: اگر مقرر است جایی اتفاقی بیفتد باید ابعاد مختلف آنرا در برای استفاده حداکثری وجب به وجب مورد ارزیابی قرار دهیم. برای مثال در پایانه متروی دولت آباد سال ها نگاه به پایانه های روباز بود اما باید در راستای مولدسازی این پایانه را به زیر زمین ببریم و از سطح استفاده نماییم. امیدواریم بوسیله مولدسازی و مشارکت این پروژه مورد بهره برداری قرار بگیرد و اساس هدف گذاری ما بر روی مناسب سازی است.
وی افزود: امسال ۲۶۰ کیلومتر مناسب سازی انجام دادیم و سال آینده ۳۰۰ کیلومتر مناسب سازی صورت خواهد گرفت تا از شهر بهتر بهره بگیریم. با بهره گیری از هوشمندسازی بوسیله دوربین ها و ارائه خدمات بصورت غیر حضوری ترددهای غیر ضرور در شهر را کاهش می دهیم. همین طور تقویت حمل و نقل عمومی نیز که مورد تاکید شورای شهر تهران است دنبال خواهد شد.
شهردار تهران اشاره کرد: در زمینه مولدسازی باید اظهار داشت که تا کنون قطر تونل خطوط مترو ۹ متر بوده در حالی که می توانیم در خطوط جدید این قطر را به ۱۵.۸ افزایش دهیم و از این ظرفیت برای تردد اتوبوس های پاک در بالای خط رفت و برگشت مترو استفاده نماییم. این مساله مطالعه خواهد شد و TBM های مخصوص آن نیز برای ورود و تهیه دنبال خواهد شد.
وی اشاره کرد: باید در موضوع برف روبی امسال از همکارانم قدردانی نماییم. ۹ برف داشتیم که برخی همانند بارش برف سال ۱۳۹۶ بی نظیر بوده و در دو برف اخیر قرارگاهی با حضور شهرداری تهران، پلیس راهور و رسانه ها تشکیل شد که با پیش بینی و اقدامات بموقع شرایط به سمتی رفت که رضایتمندی جدی شهروندان را فراهم نمود.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، زاکانی در آخر این مراسم و در جمع خبرنگاران نیز ضمن تبریک روز جانباز، اظهار داشت: اولین چیزی که جانبازان می خواهند این است که ما هدف را گم نکنیم و اهداف عالی انقلاب اسلامی را محقق نماییم. تلاش ما باید این باشد که شهر را جهت استفاده درست جانبازان و معلولین مناسب سازی نماییم و شهر و امکانات آن شامل حمل و نقل عمومی را جهت استفاده حداکثری مناسب نماییم.
زاکانی اشاره کرد: ما بدهکار هستیم و هر چه کار نماییم در مقابل بزرگی جانبازان هیچ است. امروز دو پروژه یکی در منطقه ۲۰ به افتتاح رسید که ۵.۴ کیلومتر راه مردم را نزدیکتر کرد و مخاطرات شهروندان این محدوده را کم کرد. این پروژه ظرف مدت چهار ماه به پایان رسید. این پروژه یکی از ۹۸ اصلاح تقاطعی است که باید در تهران صورت گیرد. همین طور پروژه شهید رستگار نیز ظرف سه ماه انجام شده که ۱۷ کیلومتر راه مردم را نزدیک می کند و در مجموع ۲۲.۴ کیلومتر راه شهروندان تهرانی امروز نزدیکتر شد و عیدی حداقلی برای بزرگی مردم قلمداد می شود. حدود ۷۰ میلیارد تومان هزینه این دو پروژه بوده است.
وی درباب آسفالت ریزی در سطح شهر تهران نیز اظهار داشت: در سال قبل ۵۴۰ هزار تن آسفالت ریخته شده اما امسال تا کنون ۷۰۰ هزار تن آسفالت ریزی داریم و در برنامه داریم که برای سال آینده ۱.۵ میلیون تن آسفالت ریزی داشته باشیم و در نیمه نخست سال آینده آسفالت ریزی بزرگراه های اصلی تهران صورت خواهد گرفت.
1401/12/06
13:41:12
0.0 / 5
277
تگهای خبر: ارز , اهدا , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد زاکانی ۶ مشکل تهران را اعلام کرد
نظر شما در مورد زاکانی ۶ مشکل تهران را اعلام کرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳