مدیرعامل شركت عمران اندیشه خبر داد

ساخت دو شهرک 40 هزار نفری در استان تهران

ساخت دو شهرک 40 هزار نفری در استان تهران به گزارش حراج کن، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه اظهار داشت: مسئولیت اجرای شهرک «اعتمادیه» در غرب و «خوارزمی» در شرق استان تهران به شرکت عمران اندیشه واگذار شده که ظرفیت هریک از آنها ۴۰ هزار نفر است و طرح نهضت ملی مسکن را در این دو شهرک اجرا می نماییم.


مهدی مسلم خانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به محدودیت زمین در شهر جدید اندیشه، تعریف طرح جدید در قسمت نهضت ملی مسکن در این شهر در دستور کار نیست اما پروژه های مشارکتی مسکونی و عمرانی شامل طرح های زیربنایی و روبنایی درحال راه اندازی است که بخشی از آنها را بزودی با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح و کلنگ زنی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: افتتاح ۴۰۰ واحد مسکونی مشارکتی، مدرسه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پیست اسکیت نوجوانان همچون طرح هایی است که بزودی افتتاح می گردد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه خاطرنشان کرد: از برنامه های کلنگ زنی هم باغ موزه دفاع مقدس شهر جدید اندیشه را داریم که نخستین باغ موزه شهرهای جدید به حساب می آید. پیاده راه سلامت، یک مدرسه ۱۵ کلاسه و پارک ورزشی مسکن مهر اندیشه از دیگر پروژه هایی است که عملیات اجرایی آنها شروع می شود.
مسلم خانی، مجموع واحدهای مسکن ملی اندیشه را ۲۵۰۰ واحد دانست و اظهار داشت: این ۲۵۰۰ واحد به صورت مشارکتی اجرا می شود که الان بیشتر از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی در رابطه با نحوه واگذاری واحدها به متقاضیان اظهار نمود: سهم شرکت عمران و شرکا در پروژه ها متفاوت می باشد. در مواردی ما ۷۰ درصد سهم داریم و در بعضی دیگر ۳۰ درصد سهم ما خواهد بود. نحوه عرضه هم از الان مشخص نشده و بعد از تکمیل واحدها با دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی در این حوزه تصمیم گیری خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید ضمن اشاره به محدودیت شهر اندیشه درمورد افزایش ظرفیت واحدهای مسکونی اظهار داشت: در اندیشه طرح مسکونی قابل توسعه نداریم اما مسئولیت راه اندازی چند شهرک جدید همچون «اعتمادیه» در غرب که در نزدیکی شهریار قرار دارد و «خوارزمی» در شرق استان تهران به شرکت عمران اندیشه واگذار شده است.
مسلم خانی، ظرفیت هریک از شهرکهای اعتمادیه و خوارزمی را ۴۰ هزار نفر دانست و اضافه کرد: مقرر است در این دو شهرک، طرح نهضت ملی مسکن را اجرا نماییم.
منبع:

1401/11/14
15:39:17
0.0 / 5
337
تگهای خبر: ارز , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ساخت دو شهرک 40 هزار نفری در استان تهران
نظر شما در مورد ساخت دو شهرک 40 هزار نفری در استان تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵