نرجس سلیمانی خواستار شد

شهرداری فهرست مهندسان دارای رابطه استخدامی با مدیریت شهری را منتشر کند

شهرداری فهرست مهندسان دارای رابطه استخدامی با مدیریت شهری را منتشر کند به گزارش حراج کن، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران، خواهان انتشار فهرست منسجم و یکپارچه ای از مهندسان دارای رابطه استخدامی با شهرداری شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، نرجس سلیمانی در یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر ششم، ضمن تشکر از اقدام ریاست شورا در خصوص حضور با لباس سپاه پاسداران در پشتیبانی از آن در تذکری مبتنی بر ماده هفدهم الحاقی در چارچوب اصلاحیه مصوبه مدیریت تعارض منافع مصوب دیماه سال قبل اظهار داشت: بر مبنای وظیفه قانونی که بر عهده کمیسیون نظارت و حقوقی گذاشته شده، باتوجه به تبصره الحاقی به ماده مذکور، کمیسیون نظارت حقوقی وظیفه داشته هر شش ماه یکبار گزارش حسن اجرای مصوبه «تعارض منافع» را به سبب اطلاع شهروندان به شورا عرضه کند.
وی افزود: حسب ماده چهارم، شهرداری تهران تکالیفی بر عهده داشته که به صورت ناقص اجرا شده که به همین دلیل در اسرع وقت باید ردیف دیگری در سامانه شفافیت برای وارد کردن دریافتی مدیران شهرداری به صورت کامل و به صورت بر خط انتشار یافته و بروز رسانی شود.
وی ادامه داد: باآنکه سامانه شفافیت در حوزه معرفی مدیران فعال است اما برای ادای تکلیف مندرج در ماده چهارم به روزرسانی مستمر و درج اعداد دقیق دریافتی ماهانه و نه نمایش احکام سالانه مدنظر است؛ در عین حال استخدام کارکنان جدید در شهرداری تهران و سازمان های وابسته از شروع دوره ششم باید مرتبا به روزرسانی می شده که در پیگیری های دو ماه اخیر موارد گوناگونی از ورودی های جدید به هیچ عنوان در سامانه شفافیت در دسترس قرار نگرفته است.
وی با اشاره به ماده پنجم به شهرداری تهران اظهار داشت: شهرداری موارد مورد نظر ذیل ماده مذکور را در اسرع وقت به صورت بر خط به روز رسانی و منتشر کند.
سلیمانی اضافه کرد: در رابطه با ماده هفتم تا این لحظه هنوز فهرست منسجم و یکپارچه ای از مهندسان دارای رابطه استخدامی با شهرداری تهران و واحدهای تابعه جمع آوری و منتشر نشده است؛ باتوجه به گذشت بیشتر از یکسال از فرصت مقرر در تبصره ماده هفتم شهرداری تهران موظف است که فهرست های مورد نظر در ماده هشتم و تبصره واحد آنرا ضمن اعلام به شورا در سامانه شهرسازی اعمال نماید.
به قول سلیمانی، باتوجه به وظایف مصرح در ماده هشتم شهرداری تهران موظف بوده است در اسرع وقت ضمن مکاتبه با کانون وکلای دادگستری مرکز مشاوران قوه قضاییه و کانون کارشناسان رسمی دادگستری نسبت به ارسال مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران با تأکید بر متن ماده هشتم مقدمات لازم را برای اجرای قاطع و دقیق مصوبه اخیر الذکر فراهم نموده و به صورت موازی به اطلاع کلیه کارکنان شهرداری و واحدهای تابعه که مشمول اشخاص مندرج در ماده هشتم هستند، اطلاع رسانی کند.
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی در ادامه با تأکید بر گذشت قریب به یکسال از پایان مهلت مقرر برای اجرایی کردن ماده هشتم بیان کرد: اجرای آنی تبصره واحده مذکور مورد نظر است؛ در باب ماده نهم به سبب تاکید، کارکنان شهرداری تهران شامل رسمی، ثابت یا قراردادی که همزمان عضو هیات مدیره یا امنای واحدهای تابعه شهرداری و شرکتهای اقماری هستند اجازه نداشته اند که از محل عضویت هیچگونه وجهی خصوصاً عناوین تصریح شده ذیل این ماده را دریافت کند.
سلیمانی با اشاره به ممنوعیت بکارگیری بستگان مدیران شهرداری و واحدهای تابعه و بستگان اعضای شورای اسلامی طی دوره مسئولیت، اشاره کرد: به سبب عدم توجه به این مساله شرکت خدمات اداری شهر اداره کل منابع انسانی، هادیان و حامیان و کلیه شرکت ها و موسساتی که به شکل مستقیم در جذب نیرو دخیل هستند در صورت عدم انجام وظیفه بر عهده گذاشته شده، مسئول بروز هر گونه خطای عملیاتی بوده و باید بلافاصله در صورت وجود چنین مواردی نسبت به اصلاح وضعیت اقدام نموده و طی گزارشی جامع شورای اسلامی را در جریان ماوقع قرار دهند.
وی اشاره کرد: لازم به توضیح است تابحال گزارشی از باب اجرای ماده یازدهم مصوبه تعارض منافع به اطلاع کمیسیون نظارت و حقوقی نرسیده که در همین جا تذکر داده می شود در اسرع وقت گزارشات تکلیفی و درخواستی به صورت عاجل تهیه شده و به کمیسیون جهت بررسی و صحت سنجی گزارش جهت عرضه به صحن شورای اسلامی ارسال شود.
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به ماده دوازدهم حسب بررسی و گزارش های به عمل آمده اشاره کرد: لزوم عمل به تکلیف تصریح شده در این ماده آنچنان که شایسته است مورد توجه مدیران و کارکنان قرار نگرفته که رویه مذکور باید به دقت تصحیح شود.
به قول عضو شورای شهر تهران، در ماده سیزدهم هم به منظور برقراری شفافیت و عدالت لیست اشخاص حقوقی دریافت کننده کمک از بودجه شهرداری تهران و شرکتهای تابعه باید به صورت عمومی منتشر می شده که تابحال این امر مهم اتفاق نیفتاده و در اینجا پیشنهاد می شود مدیریت شهری به صورت داوطلبانه لیست اشخاص حقیقی دریافت کننده کمک را هم به صورت عمومی و صرفاً بر مبنای کد ملی و بدون اشاره به نام اشخاص به سبب حفظ کرامت اشخاص در عین شفافیت منتشر نموده و به صورت مستمر بروز رسانی کند.
سلیمانی در مورد سفرهای خارجی ذیل ماده چهاردهم ضمن تشکر از درج اطلاعات مورد نظر اظهار داشت: انتظار می رود مرکز ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری تهران تاخیر موجود در درج کلیه جزئیات سفرهای خارجی را به حداقل قانونی مندرج در ماده چهاردهم برساند، در قسمت بند (ج) ماده چهاردهم نیازمند توجه جدی و عرضه گزارش های عقب افتاده از مرکز بین الملل هستیم.1401/11/04
14:57:16
0.0 / 5
599
تگهای خبر: خدمات , شركت , طلا , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شهرداری فهرست مهندسان دارای رابطه استخدامی با مدیریت شهری را منتشر کند
نظر شما در مورد شهرداری فهرست مهندسان دارای رابطه استخدامی با مدیریت شهری را منتشر کند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱