ادامه آلودگی هوای تهران طی امروز

ادامه آلودگی هوای تهران طی امروز حراج کن: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (27 آذرماه) برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز باتوجه به حاکمیت جو نسبتاً پایدار طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها همراه با شروع تردد خودرو ها برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود.

کاهش تندی باد تا ساعات پایانی یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد فردا هم زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد خواهد شد.

استمرار پایداری جوی در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود.

با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت دوشنبه، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۲۸ یعنی شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.

براین اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از طرف شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروههای حساس محسوب می شوند و باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تاحدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... همچون این کارهاست.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1401/09/27
11:36:03
0.0 / 5
478
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ادامه آلودگی هوای تهران طی امروز
نظر شما در مورد ادامه آلودگی هوای تهران طی امروز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵