هوای تهران مطلوب شد

هوای تهران مطلوب شد حراج کن: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (10 آذرماه) در وضعیت مطلوب قرار دارد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۰۰ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.

غلظت آلاینده ها از ساعت ۲ بامدادان با رسیدن به عدد ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته بود اما باردیگر از ساعت ۱۰ با رسیدن به عدد ۱۰۰ به شرایط مطلوب رسید.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده از ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1401/09/11
13:30:54
0.0 / 5
326
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هوای تهران مطلوب شد
نظر شما در مورد هوای تهران مطلوب شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴