انتقاد عضو شورای شهر تهران از تغییر چهار مدیر مترو در یک سال

انتقاد عضو شورای شهر تهران از تغییر چهار مدیر مترو در یک سال به گزارش حراج کن، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد تغییر مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو واکنش نشان داد و نسبت به تغییر چهار مدیر مترو در یک سال انتقاد نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، جعفر تشکری هاشمی بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه ۲۹ آبان روز یادبود قربانیان حوادث جاده ای است، اظهار داشت: نقش انسان در بروز حوادث بسیار بالا است. به شکلی که می توانیم با آموزش، فرهنگ سازی و وضع قوانین کارآمد بخش زیادی از تصادفات را کاهش دهیم.
وی با اعلان اینکه سالانه در دنیا یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر در تصادفات جان می دهند که سهم ایران از این مقدار حدود سالانه ۱۷ هزار نفر است، اشاره کرد: این در حالیست که ۳۰ تا ۴۰ برابر این عدد معلول و مجروح در تصادفات ایجاد می شود. در دنیا سه الی چهار درصد درآمد سرانه را صرف هزینه تصادفات می کنند؛ اما در کشور ما هفت درصد از درآمد سرانه صرف تصادفات و اتفاقات پس از آن می شود،
تشکری هاشمی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه روز گذشته شاهد بودیم که برای چهارمین بار در یک سال مدیرعامل شرکت مترو تغییر کرده است و شهرداری به ما بگوید که در مورد انتصابات چه اتفاقی می افتد که یک مدیر در مترو عمر مدیریتش سه ماه دوام می آورد و این در حالیست که اگر یک بقالی را بخواهیم به کسی اجاره بدهیم کمتر از دو سال نمی شود و چطور شرکت به این بزرگی در عرض یک سال چهار مدیرعامل تغییر می دهد.
وی با اشاره به حادثه روز گذشته خروج یک واگن از خط ۵ مترو اظهار داشت: این اتفاق بدون تردید ناشی از فرسودگی بوده است و بارها اعلام کردم که بجای توسعه خطوط باید به فکر نگهداشت باشیم و جالب است بدانید که تا کنون حدود ۱۲ رام قطار اورهال شده اند اما هنوز قطعات کهنه و قدیمی روی آن سوار شده است و باید به فکر جان مردم باشیم. چونکه اگر اتفاقی در مترو رخ دهد جبران ناپذیر است.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: بارها در این خصوص تذکر دادیم و اگر به جواب نرسیم مراحل بعدی را پیگیری می نماییم.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی عباسی نیز در واکنش به سالروز تاسیس بسیج با اشاره به خدمات بسیج در عرصه های مختلف به ویژه در ایام کرونائی، اظهار داشت: دشمن اهتمام دارد که چهره ای نامناسب از بسیج و پلیس نشان دهد تا خدمات آنها دیده نشود و از شهرداری می خواهیم که با قدرت و قوت بیشتر عملکرد بسیجیان را در سطح شهر اطلاع رسانی کند.
منبع:

1401/08/29
14:44:39
0.0 / 5
301
تگهای خبر: خدمات , شركت , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انتقاد عضو شورای شهر تهران از تغییر چهار مدیر مترو در یک سال
نظر شما در مورد انتقاد عضو شورای شهر تهران از تغییر چهار مدیر مترو در یک سال
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱