تنفس هوای مطلوب برای تهرانی ها

تنفس هوای مطلوب برای تهرانی ها حراج کن: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون (26 شهریورماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار داشت.

غلظت آلاینده ها از ساعت ۱۲ تا ۵ بامداد روز جمعه (۲۵ شهریورماه) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته بود اما از ساعت ۶ با رسیدن به عدد ۹۷ در وضعیت قابل قبول قرار گرفت که این وضعیت تا حالا ادامه داشته است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/06/27
11:30:57
0.0 / 5
289
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تنفس هوای مطلوب برای تهرانی ها
نظر شما در مورد تنفس هوای مطلوب برای تهرانی ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵