وزیر راه و شهرسازی:

104 هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است

104 هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است به گزارش حراج کن، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اکنون ۱۰۴ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است و امیدواریم با سرعت گرفتن ساخت مسکن، بتوانیم به ظرفیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد برسیم.به گزارش حراج کن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲۳۵۷ واحد مسکونی با مشارکت بنیاد تعاون ارتش و وزارت راه و شهرسازی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در محل بنیاد تعاون ارتش به صورت ویدئو کنفرانسی در ۵ شهر کشور برگزار گردید.
رستم قاسمی در این مراسم ضمن قدردانی از تمامی کسانی که پروژه مورد اشاره را به مرحله شروع عملیات اجرایی رسانده اند اظهار داشت: هم اکنون ۱۰۴ هزار واحد در کل نیروهای مسلح شامل ارتش و سپاه و نیروی انتظامی درحال ساخت است و امیدواریم با سرعت گرفتن ساخت مسکن، بتوانیم به ظرفیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح کشورمان برسیم.
ساخت ۲۰ شهر و شهرک جدید در کشور
وی در ادامه اظهار داشت: ما ۲۰ شهر جدید در کشور داریم و ساخت ۲۰ شهر و شهرک جدید هم مصوب شده است که ساخت آنها می تواند بخش زیادی از مشکلات حوزه مسکن ما را حل کند. در شهرهایی که زمین داریم و اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست، ما تسهیلات به متقاضیان می دهیم و آنها می توانند برای خودشان خانه های ۲۰۰ متری و به صورت ویلایی (یک طبقه یا دو طبقه) بسازند.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه ما یقین داریم که می توانیم ظرف ۴ سال ۴ میلیون واحد مسکونی بسازیم افزود: با پتانسیل و توان خوبی که در معاون جدید مسکن و ساختمان وزارت راه وجود دارد، این امر شدنی است و محقق می شود.
قاسمی که در حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش صحبت می کرد اظهار داشت: برخی از زمینهای ارتش زمینهای گران قیمتی است و می توانید با بهره گیری از مولدسازی، از پول آن جهت استفاده کارکنان ارتش استفاده کنید. ما هم در جاهایی که زمین داریم، آنرا در اختیار شما قرار می دهیم و هیچ گونه محدودیتی هم در این رابطه نداریم؛ زمینهای ما مجانی است. بعضی جاها هم که زمین نداریم، از ارتش انتظار داریم که واحدهای مسکونی را در زمینهای خودش بسازد.
وی با اعلان اینکه موارد خوبی در شورایعالی مسکن از تصویب گذشته و دست این وزارت خانه جهت کمک به خانه دار شدن کادر نیروهای مسلح کشور باز است ابراز امیدواری کرد تا ۴ سال آینده کسی نباشد در نیروهای مسلح که مسکن نداشته باشد و اظهار داشت: تنها انتظار ما از شما اینست که به ساخت واحدها، سرعت بدهید.
فرمانده نیروی زمینی ارتش: اقدامات رستم قاسمی در بخش مسکن، جهادی و الهی است
همچنین در این مراسم امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بعنوان یک فرد ناظر که از بیرون به وظایف و فعالیت ها و اقدامات وزارت راه و شهرسازی نگاه می کنم باید اعتراف کنم اقداماتی که وزیر راه و شهرسازی سرلوحه کار خودش قرار داده، اقداماتی جهادی و الهی است و البته از وزیری جهادی و ولایی و ایثارگر، جز این هم انتظاری نیست.
وی ضمن اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب برای رسیدگی به وضعیت معیشت کارکنان نیروهای مسلح و نزاجا اضافه کرد: ما کوشیده ایم گام هایی برای خانه دار کردن کارکنان نیروهای مسلح برداریم. هم اکنون برای تأمین منابع مالی ساخت ۲۳ هزار خانه سازمانی برای کارکنان، از تهاتر استفاده می نماییم و با همتی که شکل گرفته است، در همین مدت بتوانیم کارکنان نیروی زمینی ارتش را صاحب خانه نماییم.
مدیرعامل شرکت شهرهای جدید: برای نظامی ها در پرند خانه می سازیم
همچنین علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید هم در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت این ۲۳۵۷ واحد مسکونی، ضمن اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در اجرای طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: به حول و قوه الهی امروز عملیات اجرایی ۱۶۰۷ واحد مسکونی در شهرهای جدید بهارستان (در اصفهان)، صدرا (در فارس) و مهاجران (در استان مرکزی) آغاز خواهد شد.
وی همینطور از حصول توافق با ارتش برای واگذاری ۴۴۵ هکتار اراضی در پرند برای ساخت بالغ بر ۲۱۰۰ واحد مسکونی در فاز نخست این اراضی در پرند اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد بزودی کلنگ شروع عملیات اجرایی این پروژه ها هم به زمین زده شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همینطور با تکیه بر اهمیت استفاده از تکنولوژیهای جدید در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، از فرمانده نیروی زمینی ارتش خواست تا در ساخت واحدهای مورد اشاره برای کارکنان ارتش از صنعتی سازی استفاده گردد که مورد استقبال سرتیپ حیدری قرار گرفت.
معاون مسکن وزارت راه: بانک سپه به ساخت مسکن نیروهای مسلح وام بدهد
هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی هم در این مراسم با تکیه بر این که تمامی امکانات لازم در این وزارت خانه برای حل معضل مسکن در کشور بسیج شده است، از مسؤلان عالی رتبه در نیروهای مسلح خواست تا نسبت به استفاده از ظرفیت بانک سپه (بانک عامل نیروهای مسلح) جهت استفاده از تسهیلات جهت ساخت واحدهای مسکونی کارکنان ارتش استفاده گردد.
در این مراسم همینطور رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه به جز ۶۴ هزار واحد مسکونی درحال ساخت برای کارکنان نیروهای مسلح، ۱۰۰ هزار واحد دیگر هم آماده توافق است، اظهار داشت: تابحال ساخت نیمی از سهم واحدهای طرح نهضت ملی مسکن برای نیروهای مسلح را ارتش تقبل کرده و درحال ساخت آنهاست.
در آخر این مراسم، ضمن امضای تفاهمنامه میان رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، عملیات اجرایی ساخت ۲۳۵۷ واحد مسکونی با مشارکت بنیاد تعاون ارتش و وزارت راه و شهرسازی به صورت ویدئو کنفرانسی در شهرهای مورد اشاره برگزار گردید.


منبع:

1401/06/19
15:58:36
0.0 / 5
320
تگهای خبر: بانك , شركت , صنعت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 104 هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است
نظر شما در مورد 104 هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح درحال ساخت است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲