لزوم واگذاری پیست شمشک به بخش خصوصی برای اختتام دادن به تعطیلی

لزوم واگذاری پیست شمشک به بخش خصوصی برای اختتام دادن به تعطیلی فرماندار شمیرانات با اشاره به غیرفعال بودن پیست اسکی بین المللی شمشک بر لزوم واگذاری این پیست به بخش خصوصی تاکید نمود.


مجتبی ذاکریان در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند فعالیت پیست شمشک اظهار داشت: پیرو مطالبه اهالی، شورای اسلامی و شهرداری شمشک دربندسر و گزارش های واصله از نارضایتی شهروندان و ورزشکاران نسبت به غیرفعال بودن این پیست اسکی، برای پیگیری موضوع جلسه مشترکی با نماینده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور داشتیم که رییس شورای اسلامی بخش رودبار قصران و بخشدار هم در جلسه بودند که وضعیت پیست اسکی شمشک از چند دهه گذشته مرور و نماینده شرکت توسعه گزارشی از شرایط فعلی آن ارائه کرد.
وی اضافه کرد: بی شک معتقدم با توجه به این که هم اکنون این پیست اسکی بین المللی غیرفعال است باید برای ادامه روند بهتر پیست شمشک به بخش خصوصی واگذار شود. هم اکنون طی بررسی های صورت گرفته، هزینه بالای استانداردسازی پیست مذکور و مساله تعارض مالکیت تعدادی از اهالی با وزارت ورزش و جوانان، مهم ترین عوامل غیرفعال بودن این پیست بشمار می رود.
ذاکریان افزود: البته گزارش شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نشان میدهد تعیین تکلیف مساله تعارض مالکیت و تسهیل واگذاری پیست اسکی شمشک به بخش خصوصی در دست پیگیری است پس برای توسعه و بهرمندی بیش از قبل از این ظرفیت بالقوه ورزشی، تفریحی و گردشگری، فعالیت مستمر در فصل اسکی و استانداردسازی در امتداد تحقق مطالبه اهالی و ورزشکاران، و همین طور منافع شهروندان منطقه باید واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی صورت گیرد. اساسا در صورت اعلام آمادگی و درخواست شهرداری شمشک دربندسر و یا تعاونی های این شهر امکان واگذاری این مجموعه وجود دارد.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، پیست اسکی شمشک بهمن ماه سال قبل بعد از سال ها تعطیلی با دستور حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان و همراهی و مشارکت مردم شمشک و زمین داران این منطقه توسط فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی بازگشایی شد اما بار دیگر از شروع سال جاری تعطیل شده است و این مساله مورد انتقاد فرماندار شمیرانات قرار گرفته است.1401/03/28
09:44:14
0.0 / 5
533
تگهای خبر: شركت , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لزوم واگذاری پیست شمشک به بخش خصوصی برای اختتام دادن به تعطیلی
نظر شما در مورد لزوم واگذاری پیست شمشک به بخش خصوصی برای اختتام دادن به تعطیلی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵