گزارش حراج كن؛

دومین ایراد قرعه کشی جدید

دومین ایراد قرعه کشی جدید به گزارش حراج کن سامانه متمرکز قرعه کشی خودرو که به منظور شفاف سازی فرآیند ثبت نام و عرضه خودرو فعال شد تابحال با دو مشکل بزرگ روبرو شده است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، چندی قبل وزارت صمت اعلام نمود که پس از تقریباً ۲ سال، شیوه قرعه کشی خودرو تغییر کرده و با تجمیع تمام محصولات عرضه شده از جانب ۶ خودروسازی دولتی و خصوصی، قرعه کشی با نظارت وزارت صمت خاصه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صورت خواهد گرفت.
در همین راستا هم نخستین دور ثبت نام برای قرعه کشی ۲۷ اردیبهشت ماه با عرضه ۱۷۶ هزار و ۹۱۱ دستگاه خودرو انجام شد و تا سوم خرداد ماه به طول انجامید. بعد از آخر فرآیند ثبت نام، مقرر شد قرعه کشی نهم خرداد ماه انجام و اسامی منتخبان هم ۹ بامداد دهم خرداد ماه منتشر شود.
با این حال اسامی منتخبان با ۳۰ ساعت تأخیر و ساعت ۱۴ روز ۱۱ خرداد ماه اعلام و قرار شد منتخبان تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۷ خرداد ماه مهلت واریز وجه را داشته باشند؛ با این وجود طی تماسهای مکرری که مشتریان خودرو با خبرگزاری مهر گرفته اند، اعلام می کنند که باآنکه در روز اعلام اسامی، در فهرست منتخبین اصلی بودند اما امروز که برای واریز وجه اقدام نموده اند، با پیامی در خصوص این که در فهرست رزروی ها هستند، رو به رو شده اند.
همچنین پیگیری های خبرنگار مهر از شرکتهای خودروسازی نتیجه ای نداشت و این شرکتها مسئولیت را متوجه وزارت صمت می دانند. از سویی دیگر هم وزارت صمت اعلام نموده که تنها ناظر بر فرآیند قرعه کشی و تخصیص خودرو بوده و خودروسازان مسئول اجرای کار هستند.
نکته قابل توجه آن است که وزارت صمت با هدف حذف تدریجی قرعه کشی، مبادرت به متمرکزسازی قرعه کشی خودروسازان در یک سامانه کرده بود تا از این طریق شفافیت افزایش یابد با این وجود تاکنون، سامانه دو ایراد بزرگ داشته است.
نخست تأخیر در زمان اعلام اسامی منتخبان و مورد دوم هم انتقال افراد از لیست منتخبان اصلی به لیست منتخبان رزرو است؛ در واقع باآنکه وزارت صمت به دنبال شفاف سازی و اولویت قرار دادن حقوق مشتریان بود اما در عمل این اتفاق نیفتاده است.

1401/03/16
21:41:16
0.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دومین ایراد قرعه کشی جدید
نظر شما در مورد دومین ایراد قرعه کشی جدید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳