تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران

تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران به گزارش حراج کن برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با عنایت به وزش باد موثر  و پراکندگی آلاینده ها کیفیت هوای تهران امروز (5 اردیبهشت) در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول  قرار گرفته است.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان داده است که در بامداد امروز (۵ اردیبهشت ماه) با وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد. هرچند با افزایش ترافیک در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، باآنکه با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

کاهش تندی باد تا بامداد روز سه شنبه (۶ اردیبهشت ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود. افزایش نسبی تندی باد همراه با احتمال بارش پراکنده در طول روز تاحدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

این شرایط جوی تا اواخر وقت سه شنبه ادامه خواهد داشت، بااین حال افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد خواهد شد.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۱ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1401/02/05
14:33:40
0.0 / 5
307
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران
نظر شما در مورد تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵