وزیر كشور:

اقدام خوبی در خودکفایی تولید واگن قطار شهری انجام شده است

اقدام خوبی در خودکفایی تولید واگن قطار شهری انجام شده است به گزارش حراج کن وزیر کشور، تقویت زیرساخت مترو را یکی از نیازهای مهم کشور دانست و اظهار داشت: خودکفایی در عرصه تولید واگن های قطار شهری به نحو مطلوبی با فعالیت شرکت واگن سازی تهران انجام شده است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، احمد وحیدی روز دوشنبه در جریان بازدید از واگن سازی تهران در جمع خبرنگاران اضافه کرد: خودکفایی در تولید واگن های مترو هم برای قطار شهری و هم تاثیراتی که می تواند بر سایر بخش ها داشته باشد، اهمیت دارد.

وی افزود: کار خوبی در جهاد دانشگاهی صورت گرفته است و الان نظاره گر فعالیت آنها در شرکت واگن سازی تهران هستیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه یک رام قطار با ۸۵ درصد تولید داخل، گامی به سمت خودکفایی محسوب می شود؛ افزود: ان شاء الله با طی مراحل نهایی بتوانیم با خودکفایی، نیازهای داخلی در حوزه مترو را تأمین نماییم.

وحیدی در مورد نقش و جایگاه جهاد دانشگاهی در این دستاورد و خودکفایی تولید داخلی هم اظهار داشت: جهاد دانشگاهی بعنوان واحد ممتاز در حوزه دانش بنیان، در صحنه های مختلف حضور داشته که یکی از آنها تولید واگن های مترو است که آثار بلندمدتی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، او همینطور در مورد تجاری سازی واگن های ساخته شده هم اظهار داشت: از مزیت های این کار این است که یکی از سهامداران اصلی واگن سازی تهران، شهرداری است که خود مصرف کننده اصلی واگن ها است. حالا قرارداد ۱۰۵ واگن بسته شده و منابع آن درحال تأمین است.
منبع:

1401/01/16
09:29:14
0.0 / 5
280
تگهای خبر: تولید , شركت , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اقدام خوبی در خودکفایی تولید واگن قطار شهری انجام شده است
نظر شما در مورد اقدام خوبی در خودکفایی تولید واگن قطار شهری انجام شده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳