معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران خبر داد

آماده سازی بوستان های پایتخت برای سال نو

آماده سازی بوستان های پایتخت برای سال نو حراج کن: معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از آماده سازی بوستان های پایتخت برای سال نو و اجرای طرح استقبال از بهار در مناطق 22 گانه با بیش از 500 برنامه در زمینه های مختلف آگاهی داد.به گزرش ایسنا به نقل از سایت شهر حسین نظری درباره برنامه های معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران برای استقبال از بهار اظهار داشت: دستورالعمل آماده سازی پایتخت برای استقبال از بهار به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ گردیده و به دنبال آن آماده سازی هشت ورودی شهر تهران، ارتقای زیبایی بصری شهر، دیوارنگاری، مرمت و جانمایی نمادهای نوروزی، تعمیر مبلمان شهری و بهسازی معابر سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به آماده سازی بوستان های پایتخت در آستانه سال نو اظهار نمود: مناطق ۲۲ گانه با کاشت گل و درخت در بوستان ها، ایجاد فرش گل در حاشیه بزرگراه ها و معابر اصلی و بهسازی وسایل ورزشی و بازی کودکان در بوستان ها به استقبال بهار می روند.

نظری افزود: توسعه جنگلکاری در اراضی پیرامون شهر و تحویل نهال به شهروندان از هفته منابع طبیعی در مناطق ۲۲ گانه شروع شده است همین طور کاشت نهال در منازل شهروندان در دستور کار است و در هفته درختکاری نیز برنامه های ویژه ای اجرا شد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران افزود: اجرای تورهای گردشگری و برنامه های ورزشی، سلامتی، تفریحی و اسکان میهمانان نوروزی نیز از دیگر برنامه های اجتماعی، فرهنگی و خدماتی در نوروز ۱۴۰۱ است.

وی اضافه کرد: در زمینه های اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری برنامه های متنوعی به مناسبت اعیاد ماه شعبان خصوصاً روز نیمه شعبان تدارک دیده شده است. این برنامه ها با محوریت معاونت های اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری شهرداری تهران در مناطق ۲۲ گانه انجام می شود.

نظری تردد و استفاده از حمل و نقل عمومی در روزهای نوروز را یکی از مسائل مهم برای شهروندان برشمرد و اظهار داشت: برقراری گشت های منظم، افزایش ساعات کار روزانه در خطوط دارای تقاضای سفر، استقرار گشت های ثابت و سیار بمنظور نظارت بر سرویس رسانی ویژه تفرجگاه ها، افزایش ظرفیت جابه جایی در ایام پایانی سال با اعزام قطارهای فوق العاده و تسهیلات ویژه در پنجشنبه اختتام سال از اهم برنامه های حوزه حمل و نقل است.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در آخر زیبایی بصری شهر را در ایجاد نشاط شهروندان در آستانه سال نو موثر دانست و اظهارکرد: تامین روشنایی، رنگ آمیزی و ایمن سازی و رفع نقص آبنمای بوستان ها، جمع آوری کارگاه های غیر ضروری و ترمیم دیوارهای حائل کارگاهی و نصب بنر در اطراف کارگاه ها با موضوع استقبال از بهار قسمتی از اقدامات شهرداری تهران با هدف زیباتر شدن شهر برای استقبال از بهار است.

منبع:

1400/12/23
12:41:50
0.0 / 5
555
تگهای خبر: خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آماده سازی بوستان های پایتخت برای سال نو
نظر شما در مورد آماده سازی بوستان های پایتخت برای سال نو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱