افتتاح همزمان ۳ پروژه مترو در هفته پایانی سال

افتتاح همزمان ۳ پروژه مترو در هفته پایانی سال به گزارش حراج کن مدیرعامل شرکت مترو تهران اعلام نمود: با تکمیل و بهره برداری از ۳ پروژه شرکت مترو تهران، مدیریت شهری پایتخت عیدانه حمل و نقلی خویش را تقدیم شهروندان صبور خواهد کرد؛ ایستگاه بوستان گفتگو، ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت و در نهایت بازگشایی و بهسازی کامل بلوار قیام بعد از ۸ سال انتظار، عناوین پروژه های قابل افتتاح در هفته پایانی سال ۱۴۰۰ است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مسعود درستی با بیان این مطلب اظهار داشت: ایستگاه بوستان گفتگو در خط ۷ که یکصد و چهل و دومین ایستگاه شبکه مترو پایتخت به حساب می آید، سومین ایستگاهی است که در دوره کنونی مدیریت شهری به بهره برداری می رسد. با آغاز به کار این ایستگاه که هزینه ای در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز آن صرف شده است، شهروندان مناطق ۲ و ۶ و خصوصاً اهالی کوی نصر، خیابان کارگر شمالی، کوی دانشگاه تهران و ادارات و مراکز تجاری محدوده بوستان گفتگو، دسترسی آسانتری به شبکه ریلی انبوه بر پایتخت خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه زیربنای ایستگاه مذکور بیشتر از ۱۰ هزار مترمربع بوده و با آغاز به کار آن، امکان بهره برداری از ۴ دستگاه آسانسور، ۱۰ رشته پله برقی و رمپ دسترسی معلولان هم فراهم خواهد بود. اظهار داشت: اما در کنار این ایستگاه، ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت هم به صورت همزمان وارد مدار بهره برداری خواهد شد. ورودی نخست، خرداد ماه سال جاری راه اندازی شد و حالا نوبت به ورودی جنوب شرقی ایستگاه مدافعان سلامت رسیده تا شرایط برای دسترسی مسافران شبکه مترو در محدوده خیابان های ستارخان، باقرخان، چهارراه توحید و مراکز مهم درمانی همچون بیمارستان امام خمینی(ره) تسهیل شود. هزینه راه اندازی و تکمیل ورودی دوم این ایستگاه هم در حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده است.
بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) مدیر عامل شرکت مترو تهران در ادامه به پروژه مهم بهسازی و بازگشایی بلوار قیام بعنوان سومین افتتاحیه هفته آخر سال جاری اشاره نمود و اضافه کرد: بلوار قیام که حدود یک کیلومتر طول داشته و در بخش حدفاصل خیابان شهدای هفدهم شهریور و میدان قیام قرار دارد، از سال ۱۳۹۲ بعنوان کارگاه عملیات عمرانی در اختیار شرکت مترو قرار داشته که اسفندماه سال جاری به صورت کامل و در شکلی متفاوت با گذشته به مردم بازگردانده خواهد شد. البته بخشی از این بلوار اسفندماه سال قبل بازگشایی شد و این دفعه کل بلوار با تجهیز به مسیر ویژه دوچرخه سواری، پیاده راه، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس تندرو، ایستگاه مترو و فضای سبز مناسب، در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
منبع:

1400/12/18
14:21:12
0.0 / 5
404
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افتتاح همزمان ۳ پروژه مترو در هفته پایانی سال
نظر شما در مورد افتتاح همزمان ۳ پروژه مترو در هفته پایانی سال
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴