مهلت ۱۵ روزه شركت آب تهران جهت انتخاب پیمانكار ایمن ساز كانال ری ـ ورامین

فرماندار ری: بزودی مقصرین حادثه کانال آب ری ورامین مشخص می شوند

فرماندار ری: بزودی مقصرین حادثه کانال آب ری ورامین مشخص می شوند فرماندار شهرستان ری بر ضرورت معرفی پیمانکار ایمن سازی کانال ری-ورامین ظرف ۱۵ روز آینده توسط آب منطقه ای تهران تاکید نمود.


حسین توکلی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند ایمن سازی کانال آب ری-ورامین درپی حادثه سقوط منجر به فوت کودک ۶ساله به کانال انتقال آب در پنجم اسفندماه اظهار داشت: دستگاه ها بر مبنای مسؤولیتی که دارند باید در این حادثه پاسخگو باشند، هر شخص و دستگاهی که نسبت به ایمن سازی این مسیر و به خطر انداختن جان انسان ها اهمال کرده است باید پاسخگوی عملکرد خود باشد که با ورود مدعی العموم به این پرونده بزودی مقصرین اصلی و افرادی که ترک فعل داشته اند مشخص خواهند شد.
وی ادامه داد: آب منطقه ای تهران برای ایمن سازی کانال آب ری - ورامین بعنوان متولی اصلی باید طرح فنی، اجرایی و تایید شده عرضه نماید که ظرف روزهای گذشته سه پیشنهاد به فرمانداری ارسال شد. تابحال برای ایمن سازی این کانال جلسات مختلف و پیگیری های بسیاری انجام شده است. دیماه گذشته در آخرین جلسه ای که در ارتباط با پیگیری این مورد با حضور مسؤولان مربوطه در فرمانداری ری تشکیل شد، مقرر شد شرکت آب منطقه ای تهران طرح پیشنهادی خویش را عرضه نماید.
توکلی افزود: فرمانداری ری همواره آمادگی خود جهت تأمین اعتبار بخشی از اجرای طرح در محدوده عباس آباد و خاورشهر را بدلیل این که وزارت نیرو در بیشتر از چند دهه اعتبار لازم را تأمین نکرده اعلام نموده است اما متأسفانه آب منطقه ای طرح مصوب اجرایی را عرضه نکرده است. این در شرایطی است که کلیه اقدامات باید با طرح فنی تایید شده توسط آب منطقه ای تهران صورت گیرد و فرمانداری ری صرفا جهت تأمین بخشی از هزینه مالی اجرای طرح می تواند مشارکت داشته باشد.
فرماندار شهرستان ری با اشاره به اینکه در انتظار عرضه طرح نهایی ایمن سازی کانال آب ری - ورامین از سوی شرکت آب منطقه ای تهران هستیم اضافه کرد: در مرحله اول، اولویت ایمن سازی با نقاط حادثه خیز کانال است و بر همین مبنا شرکت آب منطقه ای تهران باید ظرف ۱۵ روز آینده نسبت به انتخاب پیمانکار جهت آغاز عملیات ایمن سازی نقاط حادثه خیز مسیر کانال اقدام و شهرداری تهران هم باید نسبت به آماده سازی مقدمات اجرای طرح و مشارکت در تأمین مالی پروژه اقدام نماید.
منبع:

1400/12/12
12:44:38
0.0 / 5
405
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فرماندار ری: بزودی مقصرین حادثه کانال آب ری ورامین مشخص می شوند
نظر شما در مورد فرماندار ری: بزودی مقصرین حادثه کانال آب ری ورامین مشخص می شوند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵