آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرائی ایستگاه های باقی مانده از خط ۶ متروی تهران

آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرائی ایستگاه های باقی مانده از خط ۶ متروی تهران به گزارش حراج کن مدیرعامل مترو اظهار داشت: خط 6 مترو تهران با شروع به کار 14 ایستگاه دیگر در بخش های شمالی، میانی و جنوبی این خط به همراه 4 ایستگاه از قسمت توسعه جنوبی آن، بطور کامل در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. البته پیشرفت عملیات ساختمانی ایستگاه های باقی مانده، نشان میدهد که با تامین بموقع منابع مالی و سفارش، خرید و نصب تجهیزات لازم، ایستگاه های مختلفی از خط 6 در سال پیش رو امکان بهره برداری پشت سر هم را دارند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علی امام در مورد ایستگاه های باقی مانده از خط ۶ مترو اظهار داشت: خط ۶ به طول تقریبی ۴۰ کیلومتر، دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با سایر خطوط این شبکه است. تا کنون ۱۳ ایستگاه و به تعبیری نیمی از کل ایستگاه های خط مذکور به بهره برداری رسیده و برنامه زمان بندی موجود با هدف افتتاح ۱۴ ایستگاه دیگر در سالهای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تنظیم شده است.
امام در ادامه اظهار داشت: از ایستگاه های باقی مانده، ۵ ایستگاه آیت ا... کاشانی، شهر زیبا، شهران، کوهسار و شهدای کن در بخش شمالی خط ۶ قرار دارند که میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی آنها حدود ۹۳ درصد است. در بخش میانی این خط، ایستگاه های سرباز (میدان سپاه)، بهار شیراز، میدان شهدای هفتم تیر، خیابان شهید نجات اللهی (خیابان کریم خان زند)، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و خیابان کارگر باید افتتاح شوند که میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی این ۷ ایستگاه حدود ۸۰ درصد است. در بخش جنوبی خط ۶ نیز دو ایستگاه میدان خراسان و خیابان شهدای هفدهم شهریور را داریم که البته ایستگاه میدان خراسان به لحاظ عملیات ساختمانی، از ایستگاه خیابان شهدای هفدهم شهریور جلوتر است.
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به آخرین وضعیت پروژه توسعه جنوبی خط ۶ اظهار داشت: پیش بینی می نماییم عملیات حفاری این پروژه تا اتصال آن به خط یک مترو، نیمه نخست سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد. توسعه جنوبی خط ۶ شامل ۴ ایستگاه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، میدان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، ابن بابویه و چشمه علی است که عملیات ساختمانی آنها درحال انجام بوده و با تزریق بموقع منابع مالی لازم، امکان بهره برداری از هر ۴ ایستگاه در سال ۱۴۰۲ وجود دارد.
بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، امام در آخر اضافه کرد: تمام ایستگاه های باقی مانده از خط ۶ در وضعیت قابل قبولی از حیث پیشرفت عملیات اجرائی هستند و در صورت تهیه بموقع تجهیزات که امری هزینه بر است، در ۲ سال پیش رو شاهد افتتاحیه های مختلفی در این خط خواهیم بود.
منبع:

1400/11/04
21:55:09
0.0 / 5
1967
تگهای خبر: خرید , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرائی ایستگاه های باقی مانده از خط ۶ متروی تهران
نظر شما در مورد آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرائی ایستگاه های باقی مانده از خط ۶ متروی تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱