وزش باد در استان تهران

وزش باد در استان تهران حراج کن: وزش باد در استان تهران و افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت امروز (14 شهریورماه) پیش بینی می شود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد برای استان تهران پیش بینی می شود. همین طور از امروز تا روز دوشنبه (۱۴ تا ۱۵ شهریورماه) و در روز چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) به خصوص در بخش های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک مورد انتظار است و امروز و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۷ و ۱۸ شهریورماه) در ارتفاعات افزایش ابر و در ارتفاعات شرقی احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود.

به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران از فردا شب با شمالی شدن جریانات روند کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در طول امروز (۱۴ شهریورماه) به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که سبب تسهیل در پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، بااین حال حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن موجب افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق خصوصاً در ساعات بعدازظهر و به تبع آن برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا خواهد شد.

تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید تا امشب (۱۴ شهریورماه) سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، هرچند احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد همراه با کاهش کیفیت هوا نیز وجود دارد.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز دوشنبه (۱۵ شهریورماه) شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد بود و باوجود افزایش تردد خودرو ها برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. وزش باد نسبتاً شدید در ضمن روز از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد، بااینکه با احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن، کاهش کیفیت هوا خصوصاً در ساعات بعدازظهر دور از انتظار نخواهد بود.

با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه (۱۵ شهریورماه) وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۷ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/14
21:41:17
0.0 / 5
527
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وزش باد در استان تهران
نظر شما در مورد وزش باد در استان تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵