گزارش حراج كن؛

پروازهای مشهد نصف شد؟

پروازهای مشهد نصف شد؟ به گزارش حراج کن در حالی سخنگوی سازمان هواپیمایی از کاهش ۵۰ درصدی پروازهای مشهد اطلاع داده که آمار پروازهای امروز این کاهش را تائید نمی نماید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از نصف شدن تعداد پروازهای کیش و مشهد از چهارشنبه ۲۰ مرداد اطلاع داده بود.
اظهارات ذیبخش بعد از آن بود که سعید نمکی، وزیر بهداشت قبل تر در انتقاد از عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی که منجر به اوج گیری کرونای دلتا بویژه در شهر مشهد شده است، اعلام نموده بود در طول ۸ روز ۱۲ تا ۱۹ مرداد هزار و ۳۲ پرواز به مشهد انجام شده است. وزیر بهداشت گفته بود متأسفانه در اوج کرونا از کشورهای همسایه و از سیستان و بلوچستان پروازهایی به مشهد انجام شده بود.
در واکنش به این اظهارات، بلافاصله سازمان هواپیمایی بیانیه داد و با رد ادعای نمکی اعلام نمود: در بازه زمانی یاد شده وزیر بهداشت تنها ۴۰۲ پرواز داخلی، ۴۴ پرواز بین المللی و جمعاً ۴۴۶ پرواز داخلی و بین المللی به مشهد مقدس انجام شده که بیشتر از ۵۰ درصد کمتر از آمار اعلامی نمکی است.
در صورتی که نظر سازمان هواپیمایی ملاک عمل باشد، به صورت متوسط در ۸ روز یاد شده، روزانه ۵۶ پرواز شامل داخلی و خارجی و ورودی و خروجی به فرودگاه مشهد انجام شده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری چهارشنبه گذشته (۲۰ مرداد) در یک اظهارنظر دیگر اعلام نمود که تعداد پروازهای مشهد و کیش از امروز نصف شد.
این در حالی است که امروز شنبه ۲۳ مرداد بر مبنای اعلام وبسایت اعلام پروازهای داخلی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه مشهد امروز ۲۸ پرواز ورودی داخلی دارد که ۱۶ سورتی پرواز آن از فرودگاه مهرآباد به سمت مشهد است. ۳ پرواز هم امروز از سیستان و بلوچستان به مشهد انجام می شود. همینطور امروز ۴ پرواز ورودی خارجی به مشهد انجام می شود که ۳ پرواز از افغانستان و یکی از عراق است.
امروز همینطور ۳۳ پرواز خروجی داخلی از مشهد و ۶ پرواز خروجی بین المللی هم انجام می شود؛ مجموعاً امروز ۷۱ سورتی پرواز صورت می گیرد که عملاً نه تنها پروازها نصف نشده بلکه حتی افزایش هم داشته است.


کرونا قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد را تا یک سوم کاهش داد
با این حال کاهش تقاضای سفر به مشهد مقدس در روزهای کرونا سبب شده تا علیرغم تعطیلات پیش روی تاسوعا و عاشورایی در هفته جاری، قیمت بلیت پروازهای مشهد که در هفته های گذشته به بالای یک میلیون تومان افزایش پیدا کرده بود، برای هفته جاری به ۳۴۰ تا ۳۷۵ هزار تومان کاهش یابد؛ گران ترین قیمت بلیت پرواز اکونومی امروز تهران-مشهد، ۴۵۰ هزار تومان و بیشتر نرخ ها در محدوده ۳۵۰ هزار تومان است.
نرخ بلیت تهران- مشهد برای شب تاسوعا (سه شنبه شب ۲۶ مرداد) از ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است؛ ولی برای روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته مجدداً قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد به زیر ۴۰۰ هزار تومان برمی گردد.
گفتنی است مقرر است پس از ظهر امروز وزیر راه و شهرسازی در دومین جلسه شورایعالی هواپیمایی شرکت نماید تا نتیجه کمیته کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و قیمت بلیت هواپیما در آن تعیین شود که به نظر می آید با درصدی از افزایش قیمت پیشنهادی ایرلاین ها موافقت شود.
منبع:

1400/05/23
12:03:38
0.0 / 5
416
تگهای خبر: افزایش قیمت , شركت , طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پروازهای مشهد نصف شد؟
نظر شما در مورد پروازهای مشهد نصف شد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳