افزایش دمای استان تهران

افزایش دمای استان تهران حراج کن: روند افزایش دمای هوا در استان تهران و کاهش کیفیت هوای در مناطق پرتردد پایتخت و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس طی امروز (27 تیرماه) پیش بینی می شود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی سه روز آینده در استان تهران آسمانی صاف تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد متوسط و در ساعات بعدازظهر تا شب افزایش ابر، گاهی همراه با وزش باد شدید موقت و رگبار پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش بینی می شود.

همچنین امروز (۲۷ تیر ماه) در نیمه جنوبی و غربی استان کاهش وزش باد نسبتا شدید با احتمال خیزش گردوخاک و کاهش موقت دید مورد انتظار است. طی دو روز آینده نیز روند تدریجی افزایش دما دور از انتظار نیست.

بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۲۷ تیر ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط مساعد جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب را برای تجمع آلاینده ها فراهم خواهدنمود همین طور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق خصوصاً در ساعات بعدازظهر موجب کاهش کیفیت هوا می شود. افزایش تدریجی تندی باد تا شامگاه موجب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۸ تیر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد خواهد شد. با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل می شود همین طور وزش باد نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گرد و خاک در بعضی مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۲۸ تیر ماه) وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار خواهد بود.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه ها حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۲ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/04/27
11:28:50
0.0 / 5
499
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش دمای استان تهران
نظر شما در مورد افزایش دمای استان تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳