بازگشت هوای ناسالم برای گروه های حساس به مناطق پرتردد پایتخت

بازگشت هوای ناسالم برای گروه های حساس به مناطق پرتردد پایتخت برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت طی امروز (۱۴ فروردین ماه) پیشبینی می شود و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۱۴ فروردین ماه) با آغاز تردد خودرو ها در اولین روز هفته همراه با حاکمیت جو آرام کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با رشد ناپایداری جوی طی روز همراه با احتمال وزش تندبادهای لحظه ای و گسیل گردوخاک در مناطق مستعد، کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پیشبینی می شود از غلظت آلاینده ها کاسته شود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

صبح فردا (۱۵ فروردین ماه) حاکمیت جو آرام و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب می شود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش پیدا کند و کیفیت هوا در این مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و بهبود نسبی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. این وضعیت تا اواخر وقت فردا (۱۵ فروردین ماه) ادامه دارد و با وجود افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۶ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۳ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1400/01/14
13:24:48
0.0 / 5
530
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بازگشت هوای ناسالم برای گروه های حساس به مناطق پرتردد پایتخت
نظر شما در مورد بازگشت هوای ناسالم برای گروه های حساس به مناطق پرتردد پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳