كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس همچنان ناسالم می باشد

كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس همچنان ناسالم می باشد حراج کن: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در بامداد روز جمعه (6 فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت و در طول روز با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و احتمال وقوع رگبار پراکنده شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد روز جمعه (۶ فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد و گسیل گرد و خاک طی ساعات گذشته است.

در طول روز با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و احتمال وقوع رگبار پراکنده شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با تداوم این وضعیت جوی تا اواخر وقت جمعه برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

با افزایش تندی باد تا بامداد روز شنبه (۷ فروردین) انتظار می رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد. هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد وجود دارد.

طی روز وزش باد نسبتاً شدید از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و در مناطق مستعد سبب گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. با استمرار ناپایداری جوی تا اواخر وقت شنبه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت ناشی از حضور گرد و خاک در جو دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۱ بود وکیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۹ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

منبع:

1400/01/07
15:27:35
0.0 / 5
832
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس همچنان ناسالم می باشد
نظر شما در مورد كیفیت هوای تهران برای گروه های حساس همچنان ناسالم می باشد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳