هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد

هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد حراج کن: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت برای چهارمین روز پی در پی آلوده خصوصاً برای گروه های حساس شد و تداوم این شرایط تا فردا (27 آذرماه) دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۲۶ آذر ماه) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودرو ها، آسمان بیشتر مناطق شهر غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به تدریج طی روز با افزایش ناپایداری جوی و رشد ابر تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. در اواخر وقت نیز با تداوم این وضعیت جوی و احتمال بارش باران در بعضی ساعات، پراکندگی ذرات معلق در بیشتر مناطق پیش بینی می شود و به تبع آن کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

صبح فردا (۲۷ آذر ماه) عدم وزش باد مؤثر و آغاز تردد خودرو ها موجب می شود در بیشتر مناطق پرتردد غلظت آلاینده ها افزایش یابد و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

طی روز نیز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند همین طور پیش بینی می شود افزایش نسبی تندی باد در شامگاه فردا (۲۷ آدر ماه) موجب کاهش غلظت ذرات معلق شود و با وجود افزایش ترافیک در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۳۷ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۱۴ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

در چنین شرایطی سفارش می شود مبتلایان به بیماریهای قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کارهای طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع:

1399/09/26
13:43:49
5.0 / 5
851
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد
نظر شما در مورد هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱