انتقاد اعطا به تعطیلی كمیته نما با دستور شهردار یكی از مناطق

انتقاد اعطا به تعطیلی كمیته نما با دستور شهردار یكی از مناطق حراج کن: رئیس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران نسبت به بی توجهی برخی شهرداران مناطق به مصوبات کمیته نما واکنش نشان داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علی اعطا در تذکر قبل از دستور خود در جلسه علنی بامداد امروز شورای شهر با اعلان اینکه تذکر من مربوط به مصوبه شورا با عنوان «طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران» است، اظهار داشت: باوجود توجه به کمیته های نما در سطوح عالی شهرداری، متاسفانه در یکی از مناطق شرقی شهرداری تهران، شهردار منطقه خارج از آن فرآیندی که پیش بینی شده، می خواهد تصویب و تایید برخی پروژه ها را به کمیته نما تحمیل کند که کمیته نمای منطقه با آنها مخالف است.
وی با اعلان اینکه در این منطقه شهردار، فشار می آورد تا پروژه نامناسب و بی هویتی در مجاورت یکی از میادین اصلی شهر که میدان بسیار مهمی است اجرا شود، اظهار داشت: کمیته نما بر حسب نظر کارشناسی خود مخالفت می کند و حالا به سبب مخالفت کمیته نما، شهردار یک ماه و نیم است که جلسات کمیته را تعطیل کرده است.
اعطا با اعلان اینکه به این علت که کمیته از اختیارات خود بهره برده که این نما را تایید و تصویب نکند، جلسات کمیته نما تعطیل شده است، اظهار داشت: گاهی اختلاف نظر پیش می آید که با بحث و گفت و گو حل می شود اما گاهی منطقه ای نقش و جایگاه این کمیته بعنوان مصوبه شورا را نفی می کند که این امر پذیرفته نیست.
عضو شورای تهران با اعلان اینکه در مصوبه شورا حدود اختیارات و صلاحیت هایی تعیین شده و شهردار منطقه ملزم است رعایت کند و نمی تواند مصوبه شورا را در عمل نقض کند، افزود: نکته جالب این است که کمیته نما در سطوح عالی شهرداری مورد توجه است بگونه ای که حناچی، شهردار تهران در یکی از جلسات یکی از مناطق شرکت کردند.
بگفته وی، اینکه کمیته نما با یک طرح بی هویت مخالفت کند، شهردار منطقه جلسه کمیته را تعطیل کنند سنگ روی سنگ بند نمی گردد.
وی از معاونت شهرسازی شهرداری تهران و شهردار تهران خواست که حساسیت نشان دهند تا در این اواخر دوره، بعضی از مناطق که توجه کافی ندارند، مصوبات شورا را کم اثر نکنند و اصرار کرد که طبیعتاً اگر این موارد با تذکر حل وفصل نشود، به شکل دیگری پیگیری خواهیم کرد.
منبع:

1399/09/16
13:46:38
5.0 / 5
923
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انتقاد اعطا به تعطیلی كمیته نما با دستور شهردار یكی از مناطق
نظر شما در مورد انتقاد اعطا به تعطیلی كمیته نما با دستور شهردار یكی از مناطق
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵