اتصال 8 ایستگاه مترو پایتخت به بیمارستان ها

اتصال 8 ایستگاه مترو پایتخت به بیمارستان ها معاون آمادگی مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام نمود كه در صورت تأمین اعتبار و موافقت نهادهای بالادستی، هشت ایستگاه متروی تهران به بیمارستان های بزرگ پایتخت متصل خواهند شد.


اسماعیل سلیمی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به برخی تصمیمات اتخاذ شده پیرامون استقرار واحدهای اورژانس در بعضی از ایستگاه های مترو، اظهار داشت: در همین راستا و برای انجام آخرین هماهنگی ها نشستی مشترک با نمایندگان شرکت مترو، سازمان پدافند غیرعامل، وزارت بهداشت، سازمان اورژانس کشور و... داشتیم که در این نشست لزوم اتصال برخی ایستگاه های مترو همچون ایستگاه های در دست افتتاح به مراکز درمانی و هم پیشبینی استقرار واحد اورژانس در این مجموعه ها مورد تاکید قرار گرفت.
معاون آمادگی مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه بنا شد در این خصوص مکاتباتی با شورای شهر تهران، وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه، مجلس شورای اسلامی و... صورت گیرد، اظهار داشت: فاز اولیه اتصال هشت ایستگاه مترو به بیمارستان های بزرگ پایتخت است و علاوه بر آن واحدهای اورژانس هم در بعضی از ایستگاه ها مستقر خواهند شد که برای این مورد نیازمند تأمین اعتبار هستیم.
وی با اشاره به اینکه مقرر شد تا شرکت مترو هم هزینه مربوطه به اجرای گالری و رمپ این اتصال را در چارچوب دو ایستگاه موجود و در حال راه اندازی برآورد و عرضه کند، اظهار داشت: باید سازمان یا سازمان های متولی اجرای این طرح مشخص شوند.
به قول معاون آمادگی مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بعد از انجام اقدامات اولیه و در صورت موافقت نهادهای بالادستی و تأمین اعتبار این اقدام اجرا می گردد.
سلیمی افزود: همینطور مقرر شد پیش نویس توافقنامه تشریحی با هدف تعیین مسئولیت ها و سازمان های متولی و هم تقسیم وظایف از جانب سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ظرف یکماه آینده تهیه شود.
منبع:

1399/09/10
18:23:48
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: شركت , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اتصال 8 ایستگاه مترو پایتخت به بیمارستان ها
نظر شما در مورد اتصال 8 ایستگاه مترو پایتخت به بیمارستان ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲