آخرین جزئیات اعطای تسهیلات كرونایی به تاكسیرانان

آخرین جزئیات اعطای تسهیلات كرونایی به تاكسیرانان حراج كن: مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های كشور آخرین جزئیات اعطای تسهیلات به رانندگان تاكسی و سرویس مدارس در كشور را تشریح نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی در تشریح تسهیلات اعطایی به رانندگان تاکسی به دنبال شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: دو نوع تسهیلات در حوزه رانندگان تاکسی به آنها اعطا شده که اولین آن با همکاری بنیاد علوی از طرف بنیاد مستضعفان برای رانندگان لطمه دیده به صورت قرض الحسنه و به مبلغ دو میلیون تومان پرداخت می شود که تا کنون ۱۵ هزار نفر از رانندگان تاکسی این تسهیلات را دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: تسهیلات مشاغل لطمه دیده نیز توسط وزارت رفاه به مبلغ شش میلیون تومان به تمامی رانندگان تاکسی و سرویس مدارس که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند و بیمه ویژه رانندگی تامین اجتماعی دارند و یا فاقد بیمه هستند پرداخت می شود. رانندگان بعد از ثبت نام در سامانه کارا با احراز فعالیت آنها به شعبه بانک برای ستاندن وام شش میلیون تومانی با سفته و یا چک بعنوان ضامن معرفی خواهند شد.
وی افزود: در پرداخت تسهیلات دو میلیون تومانی که با همکاری اتحادیه تاکسیرانی های شهری و بنیاد مستضعفین انجام داده تعداد پرداخت این تسهیلات محدود است و تنها برای رانندگان لطمه دیده ای که خود و یا خانواده آنها بیمار شده اند و توسط سازمان های تاکسیرانی شناسایی می شوند پرداخت خواهد شد. این تسهیلات با نرخ کارمزد ۴ درصد و در ۲۴ ماه بازپرداخت خواهد شد. تا کنون ۱۵ هزار نفر از رانندگان این تسهیلات را دریافت کرده اند و در گام اول تا ۲۵ هزار نفر از رانندگان این تسهیلات را دریافت می کنند. امیدواریم در فاز دوم نیز ۲۵ هزار نفر دیگر این تسهیلات را دریافت نمایند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های کشور در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تسهیلات اعطایی شش میلیون تومانی به رانندگان تاکسی و خدمات مدارس اظهار داشت: پیرو مصوبه هیات وزیران برای پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده، تاکسیرانان نیز در جمله این مشاغل قرار گرفتند تا بعد از ثبت نام در سامانه کارا این تسهیلات را دریافت نمایند. این تسهیلات سه ماه تنفس دارد و با احتساب این سه ماه ظرف ۲۴ ماه قابل بازپرداخت هستند. تا کنون ۱۵۰ هزار نفر رانندگان ثبت نام خودرا تکمیل و در پروسه دریافت این تسهیلات قرار گرفته اند.
ضامنی در پاسخ به سوالی درباب پلاک گذاری تاکسی های دو گانه سوز اظهار داشت: برمبنای قانون پلاک گذاری برای تاکسی ها استاندارد یورو۴ به استاندارد یورو۶ ارتقا پیدا کرد اما برخی از خودرو ها با استاندارد یورو۴ تولید شده بود که اجازه پلاک گذاری آنها داده نمی شد. پس با موافقت و مصوبه هیات وزیران برای ۵۰۰۰ تاکسی یورو۴ اجازه پلاک گذاری صادر شد که پروسه آن نیز شروع شده است.
وی اشاره کرد: هم اکنون رانندگان تاکسی در سراسر کشور در امتداد اجرای پروتکل های بهداشتی از ماسک استفاده می نمایند و تمامی پروتکل ها را به صورت دقیق رعایت می کنند.1399/05/10
22:59:08
5.0 / 5
1984
تگهای خبر: بانك , پرداخت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آخرین جزئیات اعطای تسهیلات كرونایی به تاكسیرانان
نظر شما در مورد آخرین جزئیات اعطای تسهیلات كرونایی به تاكسیرانان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳