بازسازی موزه هفت چنار تا آخر سال

بازسازی موزه هفت چنار تا آخر سال حراج كن: سرپرست شهرداری منطقه 10 از مرمت و بازسازی موزه هفت چنار به دنبال تفاهمنامه شهرداری با صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماكن تاریخی میراث فرهنگی آگاهی داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مجید رباطی با اعلان اینکه مرمت و بازسازی موزه هفت چنار سه ماه پیش شروع شده، اظهار داشت: مرمت بخش های کوچک موزه توسط شهرداری منطقه در حال انجام می باشد و از آنجایی که مرمت باید مورد تایید وزارت میراث فرهنگی باشد، هزینه بالایی دارد و با صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی میراث مذاکراتی انجام شده که تا دو هفته آینده به تهیه پیش نویس تفاهم نامه ای در این زمینه منتج می شود.
وی ادامه داد: بوسیله این تفاهمنامه، اماکن و ساختمان موزه مورد مرمت کامل قرار می گیرد. در واقع این صندوق طبق نظر کارشناسی دادگستری فراخوان عمومی اعلام و بهره برداران خصوصی اعلام مشارکت می کنند و بهره بردار خصوصی بعد از انجام مرمت موزه، طبق مدت معلوم با تعیین اجاره بها از اماکنی مانند رستوران و چایخانه سنتی موزه برای درآمدزایی استفاده می نماید.
رباطی با اعلان اینکه مرمتی که در حال انجام می باشد در بخش حیاط و محوطه موزه است، عنوان کرد: تابلوی سیمرغ، قفس پرنده ها و آبنمای تاریخی که در آینده قفسی نیز روی آن نصب خواهد شد، فضای سبز و راهروهای دسترسی به داخل موزه هم اکنون آماده شده است.
سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ افزود: برای آینده ایجاد سالن جلساتی در محوطه موزه طراحی شده که مورد استفاده سازمان های مردم نهاد در رابطه با محیط زیست قرار می گیرد. همین طور این سالن بعنوان پاتوقی برای جلسات محلی، منطقه ای، شهری و حتی کشوری قابل استفاده خواهد بود.
وی با اشاره به راه اندازی کتابخانه و قرائت خانه تخصصی محیط زیست در آینده نزدیک در محوطه موزه افزود: برمبنای پیش بینی ها تا آخر سال مرمت موزه صورت خواهد گرفت.
رباطی با اعلان اینکه طی دو ماه گذشته تغییرات و بازپیرایی مناسبی در موزه ایجاد شده، تصریح کرد: موزه هفت چنار از بخش های مختلفی تشکیل شده که در بخش سالن ها؛ پروانه ها، ماهی ها، جلبک ها و حیوانات مختلف از زیستگاه های البرز، زاگرس و ساوانای آفریقا در آن قرار دارند. علاوه بر این تالاب انزلی نیز در این بخش پیاده سازی شده است.
بنا براعلام سایت شهر، وی با اشاره به تونل یا غار آکواریوم مجموعه هفت چنار که متشکل از ۳۷ آکواریوم است، اضافه کرد: در این آکواریوم ها انواع ماهی های زینتی و نایاب قرار داده شده اند و علاوه بر این سالن تاکسیدرمی موزه نیز از حیوانات موجود از زیستگاه های ایرانی تشکیل شده و آخرین نمونه ای که تاکسیدرمی شده مربوط به روباهی است که در اتوبان شهید همت به سبب تصادف با اتومبیل جان داده است.
منبع:

1399/05/06
15:22:33
5.0 / 5
2365
تگهای خبر: رستوران , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بازسازی موزه هفت چنار تا آخر سال
نظر شما در مورد بازسازی موزه هفت چنار تا آخر سال
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴