امضای تفاهمنامه سه جانبه آموزش كودكان بازمانده از تحصیل

امضای تفاهمنامه سه جانبه آموزش كودكان بازمانده از تحصیل حراج كن: معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سازمان نهضت سوادآموزی كشور تفاهمنامه با موضوع آموزش كودكان بازمانده از تحصیل امضا كردند.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا احمد میدری - معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی - در آیین امضای تفاهمنامه با موضوع آموزش کودکان بازمانده از تحصیل اظهار نمود: با کمک سازمان نهضت سوادآموزی تلاش می نماییم کودکانی که به دلیلهای مختلف مانند معلولیت جسمی یا فقر خانواده خارج از مدرسه هستند، آموزش ببینند و با ستاندن مدارک تحصیلی بتوانند وارد چرخه آموزش عادی شوند.

وی با اشاره به همکاری با معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار نمود: در مراکز توانبخشی پرتو(مراکز آموزش کودکان کار) مقرر است که این طرح آموزشی شروع شود و سازمان نهضت سوادآموزی هم آموزش های رسمی خودرا آغاز کند تا پس از آن بتوانیم این طرح را در همه کشور انجام دهیم.

پروانه رضایی - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران - نیز در این مراسم با اشاره به دسته بندی های مختلف از پدیده کودکان کار، اظهار نمود: علاوه بر مراکزی مانند مرکز پرتو باید از توان دیگر دستگاه های کشور برای حل مساله کودکان کار نیز بهره برد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران همین طور بر لزوم توجه به دیگر مسائل کودکان کار در کنار مساله سوادآموزی آنها اصرار کرد.

همچنین شاپور محمدزاده - رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور- با مثبت توصیف کردن فضای حاکم بر امضای تفاهمنامه آموزش کودکان کار اظهار نمود: امیدواریم با مشارکت دیگر دستگاه های طرف تفاهم بتوانیم کودکانی را که تحصیلاتی نداشته اند را وارد سیستم آموزشی نماییم. هدف ما این است که در کوتاه ترین زمان ممکن پروسه آموزش به این کودکان نهایی شود.

همچنین محمدرضا جوادی یگانه - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران - نیز اظهار داشت: شهرداری تهران بخشنامه ای را به امضای شهردار تهران برای اختتام دادن به کار کودکان در همه بخش های پیمانکاری شهرداری خصوصاً جمع آوری پسماندهای خشک و زباله گردی رسانده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اعلان اینکه قسمتی از مسئولیت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی ارائه خدمات حمایتی به کودکان کار است، اظهار نمود: شهرداری تهران از سال های گذشته طرح های مختلفی را برای پشتیبانی از کودکان کار و در معرض لطمه تدارک دیده است.

جوادی یگانه افزود: هم اکنون در ۲۴ مرکز پرتو و چهار مدرسه بامداد رویش 5500 نفر از این کودکان در حال آموزش و مهارت آموزی هستند تا بتوانند مدرکشان را به صورت رسمی بگیرند و در آینده ادامه تحصیل بدهند. این مساله می تواند خود عاملی برای خروج از چرخه فقر توسط این کودکان باشد.

سیدمالک حسینی - رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران - با اعلان اینکه در مراکز پرتو سرفصل های آموزش رسمی به کودکان تدریس می شود، اظهار داشت: بر توانمندسازی خانواده های کودکان کار هم تمرکز کرده ایم و با قراردادی که با جهاد دانشگاهی منعقد شده بحث توانمندسازی اقتصادی ۵۰۰ واحد از خانواده های این کودکان اجرایی شده است.

حسینی با اعلان اینکه شهرداری تهران فراتر از انتظارات قانونی به مساله ورود پیدا کرده است، اظهار داشت: پروسه اتفاقات در مرکز پرتو علاوه بر پشتیبانی از کودکان، کمک به خروج آنها از چرخه فقر است. در همین راستا برای نخستین بار و در جمع ۱۵ کشوری که به این حوزه ورود کرده اند، آموزش های مهارتی تا خارج شدن کودکان کار از چرخه فقر شروع شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر طبق این تفاهمنامه فراهم کردن تسهیلات لازم جهت برخورداری از بانکهای اطلاعاتی طرفین، حمایت و پشتیبانی از اجرای برنامه های آموزشی در مورد کودکان در معرض لطمه خارج از مدرسه، بهره گیری از ظرفیت های استانی در دستیابی به اهداف مشترک آموزشی و تشکیل کارگروه اجرایی بمنظور برنامه ریزی، اجرا و نظارت و پایش اجرای مفاد تفاهمنامه مهمترین تعهدات مشترک طرفین است.

ایجاد فرصت برابر آموزشی، توانمندسازی کودکان بی سواد و بازمانده از تحصیل در معرض لطمه و انسداد مبادی ورودی بیسوادی مهم ترین اهدافی است که برای تفاهمنامه سه جانبه با موضوع آموزش کودکان کار در نظر گرفته شده است.

منبع:

1399/03/27
14:41:15
5.0 / 5
2490
تگهای خبر: آموزشی , اقتصاد , اهدا , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد امضای تفاهمنامه سه جانبه آموزش كودكان بازمانده از تحصیل
نظر شما در مورد امضای تفاهمنامه سه جانبه آموزش كودكان بازمانده از تحصیل
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴