آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران

آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران به گزارش حراج كن بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران به تدریج تا ظهر امروز (16 دی ماه) با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و تردد خودرو ها در بعضی مناطق، تجمع غلظت آلاینده ها سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا بنا بر پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا در اولین ساعات امروز (۱۶ دی ماه) با كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، كیفیت هوا در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. به تدریج تا ظهر امروز با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و تردد خودرو ها در بعضی مناطق، تجمع غلظت آلاینده ها سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.

در ساعات بعدازظهر هم به علت سكون جو، شرایط برای پراكندگی آلاینده ها محدود می شود و كاهش كیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با این وجود در اواخر وقت دوشنبه احتمال وزش باد سبب پراكندگی آلاینده ها و بهبود كیفیت هوا خواهد شد.

صبح فردا (۱۷ دی ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها و شرایط جوی نسبتاً پایدار بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و درنتیجه در بیشتر مناطق كیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. طی روز هم با برقراری جو آرام و آسمان صاف شرایط مناسبی برای پراكندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و كیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

انباشت آلاینده ها طی روز همراه با افزایش حجم ترافیك در غروب سه شنبه سبب می شود كه بر میزان غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته افزوده شود و پیشبینی می شود كیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. باآنكه در ساعات پایانی سه شنبه هم با افزایش نسبی سرعت باد شاهد پراكندگی آلاینده ها و بهبود كیفیت هوا خواهیم بود.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۵ و هوا در شرایط سالم بود.
1398/10/16
23:01:19
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران
نظر شما در مورد آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳