معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

انعقاد ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی قطعات خودرو

انعقاد ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی قطعات خودرو حراج كن: رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار داشت: از آغاز امسال بیشتر از ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی قطعات خودرو، با تولیدكنندگان ایرانی نهایی شده است.


به گزارش حراج كن به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدباقر عالی اظهار داشت: داخلی سازی نیازهای صنعتی كشور و تحقق اهداف نهضت ساخت داخل راهبرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال است. وی افزود: با عنایت به سال رونق تولید و برنامه های عملیاتی مورد تاكید مقام معظم رهبری در حوزه نهضت داخلی سازی، میزهای نمادین ساخت داخل در صنایع مختلف در دستور كار این وزارتخانه است. عالی اظهار داشت: روز گذشته قرار بود سومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در تبریز همزمان با اختتامیه ربع رشیدی و در حضور وزیر صمت برگزار گردد كه با عنایت به زلزله میانه به زمان دیگری موكول شد. معاون وزیر صمت اعلام نمود: از آغاز سال جاری، حدود ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد تولید انواع قطعات خودرو در شركت های داخلی، نهایی سازی شده است. عالی افزود: راهبرد اصلی وزارت صمت داخلی سازی انواع نیازهای صنعتی كشور به میزان ۱۰ میلیارد دلار تا آخر سال ۱۴۰۰ است. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تصریح كرد: این كلان برنامه دارای زیر پروژه های اجرایی كاملاً دقیق است و به حول و قوه خداوند به دقت و جدیت در حال اجرا و پیگیری است. عالی افزود: علاوه بر صنعت خودرو در سایر حوزه های صنعتی این رویكرد وجود دارد كه پروژه های آن هم به دقت طراحی شده است. وی اظهار داشت: در نمایشگاه ربع رشیدی تبریز قرار بود نخستین میز تخصصی داخلی سازی صنعت مس و صنایع وابسته هم برگزار گردد. معاون وزیر صمت تصریح كرد: این برنامه ها مبین آن است كه قدم به قدم در جهت به هم رسانی نیازها و قابلیت ها و توانمندی های كشور گام برداشته شده است و تولیدكنندگان دارای قابلیت مطمئن می شوند كه نیازهایشان توسط شركت های داخلی قابل برآورد شدن وجود دارد و تبدیل به قرارداد می شود. عالی خاطرنشان كرد: در وزارت صنعت، معدن و تجارت و از سوی مركز ساخت داخل هر یك از قرارداد های موجود با جدیت پیگیری و تبدیل به قرارداد می شود و بعد از تكمیل ساخت این قطعات و نصب شدن روی محصولات داخلی شاهد كاهش قیمت در صنایع مختلف هستیم. معاون وزیر صمت افزود: شركت های خودروساز با عنایت به مسائل و مشكلاتی كه دارد و با عنایت به كمبود منابع برنامه مناسبی طراحی شده و با جدیت دنبال می شود.
عالی تصریح كرد: امسال خودرو سازان نسبت به سال های قبل بهتر عمل كردند و با عنایت به سال رونق تولید مطمئنا نتایج بهتری در این عرصه حاصل خواهد شد

1398/08/18
15:08:31
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: اهدا , تولید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انعقاد ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی قطعات خودرو
نظر شما در مورد انعقاد ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی قطعات خودرو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳