كولیوند:

قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است

قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است حراج كن: رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی اصرار كرد كه قانون مدیریت بحران با در نظر گرفتن همه جوانب و شفاف سازی مسئولیت تمامی بخش ها بررسی شده و در آن وظایف هر دستگاهی روشن است.


محمدجواد كولیوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انتقادهای وارده به قانون مدیریت بحران كشور در ارتباط با تمركز بر كلانشهرها بیان كرد: اتفاقا در قانونی كه به تصویب رسیده و ابلاغ گردیده است توجه ویژه ای به سطوح بحران كرده ایم. بحران در سطح ملی، استانی و شهرستانی دیده شده و مسئولیت تمام گروه ها در تمام سطوح مشخص است.
ایشان سپس اظهار نمود: در سطح ملی، رئیس جمهور مدیریت را برعهده دارد و جانشین آن معاون اول و وزیر كشور است. در سطح استانی استاندار مدیریت بحران را برعهده دارد و در سطح شهرستانی نیز فرماندار در راس قرار دارد.
نماینده مردم كرج در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: در این قانون مسیر تمام دستگاه ها در مدیریت بحران مشخص است و مدیریتی یكپارچه اعلام شده است. این قانون حدود دو سال مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بعد از آنكه شورای نگهبان نیز ایراداتی به آن وارد دانست آنها نیز مرتفع شد و در نهایت قانون به تصویب رسیده و ابلاغ گردید.
كولیوند در ادامه اشاره كرد: اتفاقا در این قانون در حال كسب توجه جهانی هستیم، چونكه این قانون توانسته با دید ملی همه جوانب را بسنجند و وظایف هر دستگاهی را تعریف كنند. این كه بعضی می گویند این قانون به كلانشهرها توجه كرده است، اشتباه است.
منبع:

1398/08/17
17:23:31
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است
نظر شما در مورد قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵