بارندگی در چه شرایطی موجب بهبود كیفیت هوا می شود؟

بارندگی در چه شرایطی موجب بهبود كیفیت هوا می شود؟ به گزارش حراج كن مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: بارندگی در شرایطی می تواند تاثیر زیادی بر بهبود كیفیت هوا داشته باشد كه به دنبال آن پایداری جوی اتفاق نیفتد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: بارش باران می تواند دو تاثیر را بر كیفیت هوای تهران بگذارد؛ از یك سو سبب می شود آلاینده هایی كه همان زمان در هوای تهران وجود دارند ته نشین شوند و كیفیت هوا بهتر شود اما از طرف دیگر سبب افزایش حجم ترافیك و در نتیجه تولید آلاینده ها می شود.

وی اشاره كرد: اگر بعد از بارندگی شرایط هوا پایدار شود می تواند به افزایش آلودگی ها كمك نماید اما اگر با وزش باد همراه شود بهبود كیفیت هوا را به دنبال دارد.

شهبازی در ادامه با اشاره وضعیت جوی پایتخت طی امروز و فردا (۹ آبان ماه) اظهار داشت: نتایج پیش بینی های انجام شده برای امروز (9 آبان ماه) در شركت كنترل كیفیت هوای تهران نشان میدهد كه از غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل كم می شود همین طور با كاهش سرعت باد در بعضی ساعات بعدازظهر و كاهش ابرناكی، پراكندگی آلاینده ها محدود خواهد بود بدین سبب با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت امروز و افزایش حجم ترافیك، تجمع ذرات معلق و كاهش موقتی كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

وی در در زمینه سنجش كیفیت هوای تهران اظهار نمود: شركت كنترل كیفیت هوا در سطح شهر تهران ۲۱ ایستگاه سنجش كیفیت هوا دارد كه در نقاط مختلف پراكنده شده اند. شهروندان در صورت تمایل به دیدن كیفیت هوا در هر منطقه می توانند به وب سایت و اپلیكیشن شركت كنترل كیفیت هوا بازگشت كنند.

شهبازی درانتها اشاره كرد: كیفیت هوای پایتخت برمبنای میانگین كیفیت هوای همه ایستگاه ها محاسبه می شود و اگر قرار باشد این دستورالعمل تغییر كند لازم است سازمان های ذی ربط مانند سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت تصمیم گیری كنند.

منبع:

1398/08/09
16:50:31
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بارندگی در چه شرایطی موجب بهبود كیفیت هوا می شود؟
نظر شما در مورد بارندگی در چه شرایطی موجب بهبود كیفیت هوا می شود؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴