افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران به گزارش حراج كن مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت برخی آلاینده های هوا در بعضی ساعات امروز (۲۷ تیر) اطلاع داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا برای امروز (۲۷ تیر) نشاندهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز است و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه انتظار می رود كه در بعضی اوقات احتمال خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی افزود: در ساعات میانی روز همراه با افزایش تابش نور خورشید و مهیا بودن سایر عوامل شرایط برای انجام واكنش های فتوشیمیایی و تولید آلاینده ازن فراهم می شود و بین ساعات ۱۳ الی ۱۸ غلظت این آلاینده به بیشترین مقدار خواهد رسید. ازاین رو با عنایت به افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها طی بعضی ساعات بیست و هفتمین روز از تابستان ۹۸، انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران به صورت موقت در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: رفته رفته با كاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز جمعه (۲۸ تیر) بر غلظت برخی آلاینده ها به صورت موقت افزوده خواهد شد. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید خواهد بود كه سبب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و به تبع آن كاهش موقتی كیفیت هوا می شود همینطور افزایش موقتی در غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات بعدازظهر بیست و هشتمین روز از تیر ماه ۹۸ دور از انتظار نخواهد بود. تا روز پایانی هفته گرمای هوا همچنان تداوم خواهد داشت.

شهبازی در انتها اظهار داشت: هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۳ در شرایط سالم قرار داشت. این شاخص الان با میانگین ۷۸ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/04/28
11:14:22
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران
نظر شما در مورد افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲