فرهنگسرای قدس میزبان راهپیمایان روز قدس

فرهنگسرای قدس میزبان راهپیمایان روز قدس به گزارش حراج كن معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری فرهنگسرای قدس همزمان با روز قدس اطلاع داد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری برنامه های ویژه این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: فرهنگ سرای قدس با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی روز جمعه ۱۰خرداد همزمان با برگزاری راهپیمایی بزرگ روز جهانی قدس در ضلع شمال شرقی میدان انقلاب اسلامی در چارچوب ایستگاه های فرهنگی و هنری میزبان شهروندان است.

وی ادامه داد: غرفه های «ایستگاه كودك» با اجرای برنامه هایی مانند نقاشی، رنگ آمیزی، نامه ای به یك كودك فلسطینی و كودكان غزه تنها نیستند، «ایستگاه كاریكاتور» با نمایش كاریكاتورهایی با مبحث فلسطین و اجرای كارگاه كاریكاتور، «ایستگاه خوشنویسی» با برگزاری كارگاه و اجرای برنامه سنگ نوشته های مقاومت، «ایستگاه عكس» با برنامه های عكس یادگاری، استكبارستیزی و مقاومت و فلسطین، «نگارگذر» با برگزاری نمایشگاه با مبحث تاریخچه تشكیل اسرائیل غاصب و «ایستگاه كتاب» با برگزاری نمایشگاه كتاب و برگزاری مسابقه كتابخوانی و روایتگری كتاب در روز قدس پذیرای راهپیمایان خواهد بود.

فاطمیان پور افزود: همینطور بخشی برای اجرای نمایش های پانتومیم، عروسكی و خیابانی تدارك دیده شده و نمایش «دادگاه» و تئاتر شورایی در سه غرفه اجرا می شود. همینطور پرده خوانی روز قدس با پنج پرده خلاصه شده در ۱۲ نقش از شخصیت های مقاومت و رژیم غاصب اسرائیل و تاریخ فلسطین برگزار می گردد.
وی ادامه داد: در بخش «اجرای صحنه ای»، برنامه هایی مانند اجرای تواشیح، اجرای گروه سرود رضوان، روایت گری، اجرای گروه كر سالمندان و نقالی توسط خردسالان برگزار می گردد. همینطور طرح جدیدی از سامانه روزشمار نابودی اسرائیل راه اندازی می شود و در «ایستگاه رادیو»، رادیو فرهنگ سرای قدس مستقر خواهد شد. همینطور سربندهایی با عنوان «من عاشق مبارزه با اسرائیلم» بین مردم توزیع می شود.
بنا بر گزارش ازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در انتها اظهار داشت: اتوبوس های كتابگرد هد هد برای اولین سال در فرهنگ سرای قدس مستقر می شوند. كودكان و نوجوانان می توانند با حضور در این اتوبوس ها با كتابخانه های سازمان فرهنگی هنری آشنا و به صورت مجانی عضو كتابخانه ها شوند و در برنامه های ویژه ای همچون معرفی كتاب، قصه گویی، مسابقه و..... شركت نمایند.1398/03/09
14:16:24
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: ارز , شركت , طلا , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فرهنگسرای قدس میزبان راهپیمایان روز قدس
نظر شما در مورد فرهنگسرای قدس میزبان راهپیمایان روز قدس
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲