تعیین تكلیف گود برج میلاد تا آخر بهار

تعیین تكلیف گود برج میلاد تا آخر بهار به گزارش حراج كن عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان بنیاد تعاون ناجا و شهرداری برای تعیین تكلیف گود جنب برج میلاد اطلاع داد.


زهرا نژادبهرام در گفتگو با ایسنا، با اشاره به جلسه اخیر شورای شهر با مسئولان شهرداری و بنیاد تعاون ناجا برای پیگیری وضعیت گود كنار برج میلاد با اشاره به اینكه گود كنار مركز همایش های برج میلاد یك ضایعه است كه حدود پنج سالی می شود كه شهر را آزار می دهد، اظهار نمود: عدم تعیین تكلیف این گود فضای شهر را گرفتار چالش كرده و خطرهای بالقوه ای را بوجود آورده است.
وی با بیان این كه از آغاز فعالیت شورای شهر پنجم پیگیری وضعیت گود رها شده در دستور كار قرار داشت و در مورد تعیین تكلیف این گود نشست ها و بازدیدهای زیادی انجام گرفت، افزود: زمانی كه حناچی بعنوان معاون شهردار در شهرداری فعالیت می كرد پیگیری های زیادی در مورد تعیین تكلیف این گود صورت گرفت و حالا هم حناچی بعنوان شهردار تهران مذاكرات و رایزنی های زیادی را انجام داده است كه در نهایت هفته گذشته جلسه ای با حضور معاونین شهرسازی و فنی و عمرانی و همینطور نمایندگان بنیاد تعاون ناجا برگزار گردید كه نخستین دستور جلسه آن هم پیگیری وضعیت ایمنی گود بود.
وی ادامه داد: در این نشست از شركت سازنده، نگهدارنده و پایش كننده كه زیر نظر بنیاد تعاون ناجا فعالیت می نمایند، درخواست كردیم كه آخرین پایش گود برج میلاد را بدهند كه آخرین پایش مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری بود و مشخص شد كه امنیت گود تا آخر سال 1399 تضمین می شود، اما در این گزارش عنوان شده است كه بهترین راهكار ایجاد سازه در این گود است.
به قول عضو هیات رییسه شورای شهر تهران، این گود برای ساخت یك سازه به وجود آمد، اما به علت عدم رعایت ارتفاع و از آنجایی كه دو سوم ارتفاع برج را تحت تاثیر قرار می داد، مدیریت شهری این طرح را باوجود آنكه طراحش «زها حدید» بود، نپذیرفت.
او همینطور اظهار داشت: در بررسی های انجام شده شهرداری تهران تمامی استانداردها، معیار، ابعاد و غیره سازه كنار برج میلاد در چارچوب پاكت حجمی سازه تهیه كرده است و در جلسه روز گذشته هم تصمیم گرفته شد كه شریك ما یعنی بنیاد تعاون ناجا پیشنهادات و نظرات خویش را در چارچوب این پاكت حجمی عرضه كند تا نهایتا مشاورین شهرداری بتوانند این پیشنهادات را مورد ارزیابی قرار داده و تا آخر بهار امسال فكری به حال این گود شود.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان این كه شركت غدیر بعنوان نماینده بنیاد تعاون ناجا در این نشست حضور داشت و همه به اجماعی در مورد تعیین تكلیف گود مذكور رسیدیم، اظهار نمود: حتی معاونت شهرسازی شهرداری تهران اعلام آمادگی كرد كه پیشنهادات بنیاد تعاون را كه در چارچوب پاكت حجمی سازه عرضه می شود را بررسی و نهایی كند.
نژادبهرام با بیان این كه امیدواریم بتوانیم در سال 1398 عملیات ساخت وساز در گود كنار برج میلاد را آغاز نماییم، تصریح كرد: خوشبختانه تفاهم نسبی خوبی فی درخلال طرفین بوجود آمده است كه امیدواریم به سرانجام برسد.1398/02/28
14:28:57
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: ارز , شركت , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تعیین تكلیف گود برج میلاد تا آخر بهار
نظر شما در مورد تعیین تكلیف گود برج میلاد تا آخر بهار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳