وزیر كشور:

۱۲۵دفتر تسهیلگری برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است

۱۲۵دفتر تسهیلگری برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است به گزارش حراج كن وزیر كشور اظهار داشت: ۱۲۵دفتر تسهیلگری در ۱۸۰محله برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه یكصد و شانزدهمین جلسه شورای اجتماعی كشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز با مبحث حاشیه نشینی و با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط برگزار گردید. حاشیه نشینی یكی از پنج صدمه اجتماعی است كه بر مبنای فرمایش رهبر معظم انقلاب در اولویت قرار گرفته و در این سه سال فعالیت خوبی هم در این زمینه انجام شده است.

وزیر كشور اضافه كرد: تقسیم كار ملی در زمینه مسأله حاشیه نشینی با مسئولیت وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های معین و همكار صورت گرفته است همینطور دو بعد كالبدی و محتوایی یا اجتماعی حاشیه نشینی مدنظر است كه نمایندگان دستگاه در حوزه كالبدی امروز گزارش دادند و نشان داده است پیشرفت های خوبی در كارها صورت گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: كار اصلی در حوزه كالبدی همان طرحی است كه رئیس جمهوری بعنوان بازآفرینی شهری ابلاغ كرده است كه امیدواریم وزارت راه و شهرسازی با سرعت این طرح را اجرایی كند كه راه نجات مناطق همین طرح خواهد بود.

رحمانی فضلی اضافه كرد: حوزه دوم در مسأله حاشیه نشینی بعد اجتماعی است و باید دفاتر تسهیلگری را در حواشی ایجاد نماییم. تابحال توانسته ایم ۱۲۵دفتر تسهیلگری در ۱۸۰محله راه اندازی نماییم.

وی افزود: توانمندسازی مردم و شناسایی صدمه ها در مناطق و محله های حاشیه نشین وظیفه اصلی این دفاتر تسهیلگری است و باید حل مسایل این گروه را از دستگاه مربوطه پیگیری كنند.

وزیر كشور با اشاره به اینكه در جلسه امروز مدیران دو دفتر تسهیلگری كه در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می نمایند، حاضر شدند و درباره فعالیت خود گزارش دادند، اظهار داشت: اعضای شورا هم درباره این گزارش ها نظرات خویش را عرضه كردند.

وزیر كشور مبحث حاشیه نشینی را یكی از مسائل كشورهای در حال توسعه دانست و اظهاركرد: علت حاشیه نشینی عدم توازن و تعادل در توزیع منابع، امكانات، فرصت ها و فعالیت ها است كه از برنامه ریزی های اشتباه در نظام اداری نشات می گیرد.

وی در انتها اظهار داشت: باید با یك جریان پیشگیرانه بگونه ای عمل شود كه سر چشمه این عدم تعادل ها و توازن ها در مناطق خشك شود اما تا زمان بهبود شرایط كه زمانبر است باید در كمك رسانی به مردم و توانمندسازی آنان - كه از نظر شرعی، اخلاقی، اجتماعی و قانونی و انقلابی همه دستگاه ها در آن مسئول هستند - با عزم و اراده جدی این مسائل پیگیری شود و وزارت كشور بعنوان مسئول و متولی امور اجتماعی، این مورد را برنامه ریزی و زمان بندی كرده اسن و به صورت جدی پیگیری می كند.
1398/02/15
14:32:20
5.0 / 5
4101
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۱۲۵دفتر تسهیلگری برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است
نظر شما در مورد ۱۲۵دفتر تسهیلگری برای مسایل حاشیه نشینی به راه افتاده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳