سرگرم كننده ترین شهرهای ایران برای سفر تفریحی با دوستان

سرگرم كننده ترین شهرهای ایران برای سفر تفریحی با دوستان به گزارش حراج كن اگر اهل گوش دادن به خاطرات بزرگ ترها از سفر باشید؛ جذاب ترین خاطرات مربوط به سفرهایی است كه با دوستان شان رفته اند.به گزارش حراج كن به نقل از مهر، از طرفی همه ما در زندگی روزمره، چنان غرق شدیم كه از كمی آدرنالین بیشتر استقبال می نماییم. پس اگر دوست دارید با یك تیر دو نشان بزنید و سفری دوستانه و هیجان انگیز را ترتیب بدهید؛ در این مقاله با ما همراه باشید. ما لیستی از هیجان انگیزترین شهرهای ایران برای شما آماده كرده ایم.
پرنده باش و پرواز را تجربه كن
اگر از كودكی به دنبال تجربه های متفاوت بودید و دوست داشتید پرواز را تجربه كنید، با دوستان تان سفری به گلستان و شهرستان مینودشت ترتیب دهید. پس از آن كه خوب از دیدن مناظر طبیعی پارك گلستان سیراب شدید؛ وقت آن است كه خودتان را در بین زمین و هوا معلق كنید و از آدرنالینی كه در تك تك سلول های تان جاری می شود، لذت ببرید. چشم های تان را ببندید. این جا، در حالیكه كیلومترها با زمین فاصله دارید؛ می توانید صدای بال زدن شاپرك ها را هم بشنوید. و صدای بادی را كه در اطراف تان پیچ و تاب می خورد تا ابد در ذهن تان ثبت كنید.
اگر با خواندن این متن وسوسه شدید تا هر چه سریع تر به مینودشت بروید؛ بهتر است كمی بیشتر در این باره تحقیق كنید.
سایت های پروازی زیادی در شهرستان مینودشت وجود دارند كه امكان پرواز و برگزاری كلاس را برای شما فراهم می كنند. همچون این سایت ها می توان به سایت زنگلاب، سایت چراغ تپه، سایت پروازی دراز نو و سایت پروازی ترسه اشاره نمود. هر كدام از این سایت ها با عنایت به هزینه دریافتی، امكانات متفاوتی را عرضه می دهند.
برای اقامت هم اگر خیال كمپ زدن ندارید؛ می توانید از اقامتگاه های بوم گردی گلستان مثل اقامتگاه بوم گردی عمو قدرت، اقامتگاه بوم گردی شاریسه، اقامتگاه بوم گردی ساسنگ و اقامتگاه بوم گردی قزلباش استفاده كنید تا هم هزینه سفر را كاهش دهید هم تا بامداد به همراه رفقا در كنار هیزمی كه كنار خانه چوبی تان روشن كرده اید؛ گپ بزنید. كه البته این شهرها هتل های لوكس به همراه خدمات كامل برای ساتراحت و تجدید قوا هم دارند كه همچون آن هتل آذین و هتل شهاب ۴ ستاره گرگان با فول امكانات برای اقامت و تفریح در نزدیكی مناطق گردشگری و در دل طبیعت. البته بیشتر شهرها امكان پریدن با پاراگلایدر را دارند مثل تهران سایت همت و منطقه جنت آباد و شهرهای مركزی.

عكس با مرجان ها: همه با هم بگویید سیب
دنیای زیرآب از همان زمان كه داستان های ژول ورن را خواندیم، دست نیافتنی و جذاب بود. حالا به لطف تكنولوژی و البته با وجود جزیره زیبای كیش، می توانید خود و دوستان تان را به سفری هیجان انگیز در اعماق خلیج فارس میهمان كنید.
غواصی در عمق های مختلف آب با وجود سایت های گوناگونی مثل بیگ كورال و ژوراسیك پارك، كشتی داما، كشتی یونانی، ساترن كرك، كلبه هور و سایت سمبارون به راحتی امكان پذیر است. می توانید خودتان را در اعماق خلیج رها كنید و به دنیای زیرآب از زاویه ای دیگر نگاه كنید.
غواصی آن هم با یك كپسول اكسیژن را دوست ندارید؟ اشكالی ندارد! این جا همه امكانات لازم برای شما مهیا است. می توانید به سراغ اسكوترها بروید. اسكوترها نوعی وسایل تفریحی آبی برای سفر دست جمعی كیش هستند، كه به وسیله یك كلاهك ایمنی از سر، می توانند از شما محافظت كنند و البته امكان یك سفر دست جمعی به اعماق آب ها را هم فراهم می كنند.
هنوز هم به دنبال هیجان بیشتر هستید؟ بعد از كیش خارج نشوید! احیانا در نزدیكی ساحل صدای فریاد و خنده عده ای را می شنوید و وقتی به دنبال منبع صدا می گردید یك تیوپ رنگی در حالیكه سرنشینانش با تمام قوا فریاد می زنند، به سرعت از جلوی چشمتان رد می شود.اگر دوست دارید حسی شبیه به این را تجربه كنید حتما به سراغ شاتل بروید. شاتل یك تیوپ بزرگ است كه با طنابی به یك جت تندرو وصل شده است؛ و تجربه هیجان انگیزی در كنار دوستان با طعم آب و سرعت را برای شما فراهم می آورد.
اما كمی صبر كنید! تصور كنید با سرعت روی آب در حال حركت هستید و ناگهان برای چندثانیه پاهای تان از سطح آب بلند می شود؛ یك پرواز چند ثانیه‎ای روی آب، حتما لذت بخش است. برای تجربه این لذت به سراغ كایت بوردینگ بروید. این ورزش تركیبی از پاراگلایدر و اسكی روی آب است و شما می توانید همانطور كه پرواز می كنید؛ شوری آب دریا را هم حس كنید. این ورزش فقط به كسانی كه تجربه قبلی دارند و از قوای جسمانی كافی برخوردار می باشند عرضه می شود. اگر هم دوست داشتید بیشتر پرواز كنید و كاملا از آب ها فاصله بگیرید به سراغ پاراسل كه نوعی چتر بازی روی آب است؛ بروید.
از سریع روی آب حركت كردن لذت بردید؛ اما بخش پروازش را دوست ندارید؟ به سراغ اسكی روی آب بروید. جزیره كیش بزرگ ترین سایت اسكی روی آب را دارد. و البته اگر دوست دارید مثل حرفه ای ها این ورزش-تفریح را انجام دهید بهتر است ابتدا آموزش ببینید. حتی می توانید برای هیجان انگیزتر شدن ماجرا، با دوستانتان یك مسابقه ترتیب بدهید.
همچنین می توانید خیلی از تفریحات آبی را در شمال كشور و بندر چابهار با كیفیت های متفاوت، تجربه كنید.

سرعت در دل كویر
اگر تجربه یك شب ماندن در كویر را داشته باشید خیلی زود متوجه می شوید كه كویر همان قدركه آرامش دارد هیجان انگیز هم هست. با دوستان تان تا بامداد كناریك آتش كوچك گپ می زنید و بعد كه تسلیم خواب می شوید تلاش می كنید كمی در چادر استراحت كنید؛ آن هم در حالیكه تا چشم كار می كند هیچ سازه ای در اطراف تان نیست و البته ابری از ستاره ها در بالای سرتان است؛ آن قدر نزدیك كه اگر دست تان را دراز كنید یكی از آنها را می توانید بعنوان سوغات با خود به خانه ببرید.؛ چنین تجربه ای بطور قطع هیجان انگیز و لذت بخش است. فهرست بهترین كویرهای ایران به همراه عكس و تفریحات اینجا ببییند.
لذت كویر به همین جا ختم نمی گردد. اگر عاشق سرعت هستید می توانید به سراغ آفرود بروید. تصور كنید در یك خودرو نشستید و با نهایت سرعت از تپه های شنی بالا می روید و درست جایی كه فكر می كنید سقوط تان حتمی است با یك پیچ نرم فرمان، از تپه ها پایین می آیید.
توابع استان اصفهان یكی از بهترین مناطق برای آفرود سواری است. كویر مصر كه در شهرستان خوری قرار دارد با تپه های شنی هر ساله آفرودسواران زیادی را به خود جلب می كند. كمی آن طرف تر هم می توانید به سراغ كویر مرزنه بروید كه صدای آفرود سواران در آن، حتی برای لحظه ای، قطع نمی گردد. اگر از افرود سواری لذت بردید می توانید در سفرهای بعدی سری هم به كویر مرنجاب از توابع استان كاشان و كویر ریگ زرین از توابع استان یزد بزنید. اگر دوست دارید آفرود را در كنار سایر تفریحات آبی تجربه كنید هم می توانید سری به كیش بزنید.

پروازی ایمن در دل آسمان
اگر دوست داشته باشید با دوستان تان به ارتفاعات بروید و همان گونه كه دسته جمعی آواز می خوانید یا خاطرات مدرسه را مرور می كنید از آسمان به زیبایی های طبیعی نگاه كنید یا حتی به درون ابرها بروید. بطور قطع باید به سراغ شهرهایی بروید كه تله كابین هایی خوب و البته مجهز و ایمن دارند.
تله كابین كوه صفه یكی از تله كابین های هیجان انگیز مركز كشور است. این تله كابین كه شما را به پروازی به طول یك هزار و ۸۵۰۹ متر در خط اول و ۶۵۰ متر در خط دوم دعوت می كند، یكی از جذابیت های طبیعی اصفهان است. همینطور می توانید بعد از یك پرواز دلچسب، به كافی شاپ یا رستوران مجموعه بروید و خودتان را به یك استراحت دلچسب دعوت كنید.
اما اگر به دنبال یك سواری لوكس هستید، بهتر است سری به گردنه حیران اردبیل بزنید. تصور كنید روی یك مبل نشسته اید و با دوستان تان یك مهمانی كوچك با محتویات یخچال، ترتیب داده اید. چندان جالب نیست؟ به تصورتان یك پرواز در ارتفاع ۱۶۵۰ متری از سطح زمین را هم اضافه كنید. تله كابین گردنه حیران اردبیل با چند خط شما را به ضیافتی لذت بخش دعوت می كند. در این تله كابین می توانید بعد از گذر از مناطق جنگلی شمال كشور قسمت های ییلاقی اردبیل و بخشهایی از كشور آذربایجان را تماشا كنید.
اگر وسوسه شدید سایر تله كابین های كشور را هم امتحان كنید؛ می توانید به سراغ تله كابین های نمك آبرود كه مرتفع ترین تله كابین ایران با ارتفاع یك هزار و پنجاه متر است، تله كابین احرار لاهیجان با ارتفاع ۲۱۰ متر و تله كابین رامسر بروید.

نور، صدا، هیجان: حركت
اگر به خاطرات كودكی مان برگردیم لذت بخش ترین تفریح برای ما رفتن به شهربازی هایی بود كه در آن می توانستیم سوار چرخ و فلك شویم و بعد دست هایمان را باز نماییم و حس نماییم در بلندترین نقطه زمین ایستاده ایم. اگر دل تان برای شور و هیجان كودكی تنگ شده وقت را بیشتر از این تلف نكنید و به سراغ شهربازی های هیجان انگیز بروید.
شهربازی ارم تهران از گذشته پاتوق اهالی دوستدار هیجان بوده است. این شهربازی كه در كیلومتر ۴ جاده تهران كرج واقع شده با بیشتر از ۷۲ هكتار وسعت، مكانی عالی برای رساندن آدرنالین خون به بالاترین میزان امكان دارد. همینطور اگر دوست داشته باشید پس از ساعت ها هیجان، كمی ذهن تان را آرام كنید می توانید به سراغ باغ وحش و دریاچه قایقرانی سر بزنید.
از دیگر شهربازی های خوب ایران می توان به شهربازی ملت مشهد اشاره نمود. اگر هوس رسیدن به بالاترین ارتفاع با چرخ و فلك دارید حتما به سراغ این این شهربازی بروید ارتفاع چرخ فلك پارك ملت در حدود ۸۰ متر است. و همینطور وسایل و تجهیزات استاندارد دیگری همچون ترن هوایی را دارد.
از شهربازی های دیگر ایران می توان به شهربازی اصفهان كه مجهز به ترن هوایی و ترن معلق است و شهربازی باغلار باغ تبریز كه مجهز به كشتی صبا، قطار و آبشار است اشاره نمود.
اوقات خوش آن بود كه با دوست به سر شد
در نهایت تفاوتی نمی كند كجا و به چه تفریحی مشغول شوید. فرصت های سفرهای دوستانه اندك است. پس بهتر است با یك برنامه ریزی درست و سفری هیجان انگیز خاطراتی خوب و به یادماندنی برای خودتان و جمع رفقا بسازیم. این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1397/11/26
20:57:53
5.0 / 5
4696
تگهای خبر: خدمات , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سرگرم كننده ترین شهرهای ایران برای سفر تفریحی با دوستان
نظر شما در مورد سرگرم كننده ترین شهرهای ایران برای سفر تفریحی با دوستان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱