دبیر ستاد تنظیم بازار كشور اعلام كرد:

فروش هر كیلوگرم مرغ، به قیمت بالاتر از ۱۱هزار و ۵۰۰تومان تخلف است

فروش هر كیلوگرم مرغ، به قیمت بالاتر از ۱۱هزار و ۵۰۰تومان تخلف است به گزارش حراج كن دبیر ستاد تنظیم بازار كشور اظهار داشت: با عنایت به قیمت مصوب، هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه نماید و در صورت مشاهده، با متخلف برخورد قانونی می شود.


به گزارش حراج كن به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی با اشاره به وظایف وزارت جهاد كشاورزی و ستاد تنظیم بازار در تنظیم بازار میوه شب عید، اظهار داشت: حدود ۵۰ هزار تن سیب و پرتقال خریداری شده است و حدودا ۸۰ درصد سهمیه استان ها، در سردخانه های استانی ذخیره شده كه با تصویب كارگروه های تنظیم بازار استان ها، این محصولات در شبكه توزیع قرار می گیرد و قیمت آنها هم در نیمه اسفندماه ابلاغ می شود.
وی اضافه كرد: تكالیف عمده وزارت جهاد كشاورزی را ابلاغ كردیم كه همچون آن، افزایش جوجه ریزی در مرغداری ها است و اگر رقم اعلامی محقق شود، می تواند نیاز عید و پس از آنرا برطرف كند.
قبادی تصریح كرد: همینطور به وزارت جهاد كشاورزی اختیار دادیم در صورت نیاز، برای حفظ ذخایر استراتژیك، گوشت مرغ وارد كند.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، صدور مجوز واردات جوجه یكروزه و ممنوعیت صادرات مرغ تا آخر ماه مبارك رمضان را دیگر تصمیمات ستاد تنظیم بازار اعلام نمود و اظهار داشت: مقدار قابل توجهی نهاده، وارد كشور شده و مشكلات ارزی هم با كمك بانك مركزی برطرف شد.
وی اضافه كرد: تا زمان رسیدن این نهاده ها به مرغداری ها، وزارت جهاد كشاورزی، سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و تعزیرات حكومتی بر روند كار نظارت می كنند.
قبادی با اشاره به اینكه هیچ خرده فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از كیلوگرمی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه كند، اضافه كرد: قیمت جوجه یك روزه هم ۲۴۰۰ تومان اعلام گردید و فروش با قیمت بالاتر بعنوان تخلف به حساب می آید و از مسئولان وزارت جهاد كشاورزی كه از آغاز زنجیره بر كار نظارت دارند، درخواست كردیم كه نظارت را تشدید كنند.
وی با اشاره به اصلاح فرایند توزیع گوشت قرمز قیمت تنظیم بازار، از برنامه ستاد برای توزیع هدفمند این محصول در بین اقشار مختلف مانند كارمندان دولت اطلاع داد و اضافه كرد: هیچ كمبودی در تامین گوشت مرغ و گوشت قرمز نداریم و نقایصی كه در بحث نهاده های دامی داشتیم، هم برطرف شده است و از هفته آینده دیگر شاهد صف دریافت این محصولات نخواهیم بود.
قبادی افزود: برای توزیع روغن، شكر و برنج هم مقرر شد ذخائر استراتژیك و محصولاتی كه از جانب تجار وارد كشور شده، در اختیار استان ها قرار گیرد و با تصویب كارگروه تنظیم بازار استانی بین شهروندان توزیع شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار درباره تامین پوشاك مورد نیاز مردم برای شب عید، اظهار داشت: اتحادیه ها و اصناف با فروش های فوق العاده و نمایشگاه عرضه مستقیم كالا، پوشاك را عرضه می كنند و اطمینان داشته باشید در این بخش هیچ گونه كمبودی نخواهیم داشت.
قبادی اضافه كرد: هرچند امكان دارد در بعضی برندها به علت متقاضیان بیشتر، نوساناتی داشته باشیم، اما در موارد دیگر با كاهش قیمت به علت عرضه زیاد مواجه خواهیم بود.

1397/11/25
22:33:19
5.0 / 5
4142
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فروش هر كیلوگرم مرغ، به قیمت بالاتر از ۱۱هزار و ۵۰۰تومان تخلف است
نظر شما در مورد فروش هر كیلوگرم مرغ، به قیمت بالاتر از ۱۱هزار و ۵۰۰تومان تخلف است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱