نماز جمعه تهران

صدیقی: با سربلندی بر مشكلات اقتصادی غلبه می نماییم

صدیقی: با سربلندی بر مشكلات اقتصادی غلبه می نماییم حراج كن: امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینكه با اقتدار، عزت و استقلال خودرا در چهل سالگی انقلاب خواهیم دید، اشاره كرد: همراه با آحاد ملت روز 22 بهمن می آییم و روح شهدا را شاد می نماییم و می گوییم از خط سرخ آنها خارج نمی شویم و زیر پرچم ولایت رسول الله(ص) و ولی الله همچنان با سربلندی بر مشكلات اقتصادی غلبه می نماییم.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حجت الاسلام و المسلمین كاظم صدیقی» در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران در جمع نمازگزاران در مصلای امام خمینی (ره) با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: پیامبران (ع) هر جا حكومت كرده اند كنار مردم بودند و هیچ امتیازی در امور مادی بر مردم نداشته اند.
وی در ادامه اضافه كرد: «ولایت فقیه» ولایت شخص نیست؛ ولایت قانون، عدل و عقل و اقتدار در مقابل قدرت های بزرگ است. ولایت فقیه هم ریشه در قرآن كریم و هم در روایات دوده عصمت و طهارت (ع) وجود دارد.
خطیب نماز جمعه تهران تاكیدكرد: ولایت فقیه مردمی ترین، عقلانی ترین، سهل ترین و كنترل شده ترین حكومتی است كه تابحال در طول تاریخ تشكیل شده و مردم تجربه كرده اند.
صدیقی به شرایط نظام حكومت داری در قبل از انقلاب اسلامی در جهان اشاره نمود و اضافه كرد: امام راحل چهل سال پیش عرفان، معنویت و اخلاق را با سیاست پیوند داد و آشتی «دنیا و آخرت»، «باطن و ظاهر» و «معنویت و مادیت» مدل جدیدی از حكومت به نام جمهوری اسلامی نمایش كرد.
«این مدل جدید در قانون اساسی این نظام بروز كرد تا «قدرت» در رفتار رهبری و آنهایی كه همچون رهبری تربیت شده این مكتب بودند، آنها را از مرز اخلاق بیرون نكند.»

** امام از حسینیه به قصر نرفت
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه اظهار داشت: امام راحل تا آخر اولین قدرت دنیای اسلام بود اما از حسینیه به قصر نرفت و یك مورد باز نسبت به مستضفان و گرفتاران بی تفاوتی از ایشان دیده نشد.
صدیقی خاطرنشان ساخت: ولایت فقیهی كه امام می فرمودند «استمرار حكومت انبیاست و دژ امنیت و استقلال و عزت و عظمت مملكت است» و تاكید می كردند كه «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملكت لطمه نبیند».
وی به شرایط قبل از دوران انقلاب و وجود مكاتب غربی و شرقی اشاره نمود و اظهار داشت: تشكیل حكومت اسلامی برای ما یك افسانه بود، امام (ره) آمد و این كار را محقق كرد و الان باز می بینید كه خلف صالح امام راحل، همان رویه را در حسینیه نشینی و روی موكت نشینی ادامه می دهند.
صدیقی بیان كرد: بر طبق اطلاعات دقیق كه دارم و برای من نقل كرده اند، همه زندگی رهبر معظم انقلاب به اندازه یك خودروی وانت بار نمی گردد.
وی اظهار داشت: ایشان با این زندگی زاهدانه با اقتدار و مقاومت از ارزش های انقلابی كوتاه نمی آیند و در خط سرخ شهیدان و ولایت ائمه معصومین هستند و با ایستادگی در مقابل قدرت های بزرگ اتمی، به آنها اعتنا نمی كند و روحیه دادن به مسئولان و مردم و تزریق خودباروی و «ما می توانیم» را در مستضعفان به ثمر نشانده اند.

** دشمن وارد جنگ اقتصادی شده است
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به اینكه امروز جنگ اقتصادی داریم، اظهار داشت: استتار یكی از مسائلی است كه در هر جبهه و جنگی وجود دارد؛ اگر این تاكتیك را نداشته باشیم و آنرا رعایت نكنیم و معلوم باشد كه چه زمانی و از چه سلاحی می خواهیم در این جنگ اقتصادی استفاده نماییم، از همان اول زمین خورده و شكست خواهیم خورد.
«در جریان جهانی كه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در اتاق فكر قدرت های غارتگر مواردی تصویب می شود، قبول نسخه های دشمنان و عده ای كه با آنها هماهنگ بوده، غارتگر و یا وابسته هستند، خلاف استقلال فرهنگی ماست.»
صدیقی اشاره كرد: ما تابع قرآن، پیغبر (ص)و ائمه اطهار (ع)هستیم و باید به آنها برنامه، فرهنگ و درس بدهیم؛ نه اینكه آنها به ما برنامه بدهند كه به قیمت ذلت ما تمام شود.
«دشمنان در جنگ اقتصادی می خواهند مجاری و مصادیق و مخارج ما را رصد كنند و بفهمند كه ما در چه مجاری درآمد داشته و با چه كسانی ارتباط داریم و در دنیا چه كسانی با ما مراودات اقتصادی دارند، می خواهند ما را خلع سلاح كرده و از روی قانونی كه خودمان امضا می كرده ایم، متهم كنند.»
وی با یادآوری فعالیت ها و دستاوردها بزرگ كشور در پارس جنوبی اظهار داشت: حالا بعضی از كشورها در این پروژه سئوالاتی از ما پرسیده اند كه نمی توانیم جواب دهیم اما اگر در جریان اف.ای.تی.اف ( FATF) وارد شدیم؛ به صورتی قانونی ملزم به پاسخگویی می شویم و اگر رعایت نكنیم كشور را جریمه می كنند.
«اف.ای.تی.اف» گروه ویژه اقدامات مالی و یك سازمان غیردولتی است كه سیاست ها و استانداردهای مبارزه با پول شویی و تامین مالی تروریسم را وضع كرده و ارتقا می دهد. این سازمان در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده و مقر آن در پاریس است.
امام جمعه تهران با اشاره به اینكه «عاقل راز خودرا در اختیار دشمن قرار نمی دهد و اینكه نباید از دشمنان رای بپذیریم»، اضافه كرد: «در برجام چه نتیجه ای حاصل شد؟ فردی می گفت «خانواده من مدتهاست گوشت نخورده، الان قیمت گوشت در حدود كیلویی 100 هزار تومان شده است؛ این نتیجه برجام آنهاست.»
«چه تضمینی وجود دارد كه اگر كنوانسیون های مربوط به FATF به امضا رسید، چوب های محكم تری نخورید؟ برای اینكه همین نسخه ها وسیله ای برای تحریم های بدتر و فشارهای بیشتر برای كشور می شود.»
صدیقی افزود: «اطمینان دارم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام كه از فرماندهان دفاع مقدس بوده اند و اشخاص دیگری مانند آقای وحیدی توضیح می دهند كه رهبر معظم انقلاب، جنگ اقتصادی را مهمتر از جنگ نظامی معرفی كرده و فرموده اند «در جنگ اقتصادی توپ و تفنگ نیست اما ابزار خطرناكتری از توپ وتانك وجود دارد»؛ پس نشان داده است این مساله بسیار حساس است.»
«همه می دانیم دنیا با ما وارد جنگ اقتصادی شده است و به دنبال این هستند كه ما را وارد این بازی كنند و با دست خودمان، ما را تحریم كرده و نابود كنند.»
خطیب نماز جمعه تهران به رد شدن یكی از لوایح در 2 كمیسیون تخصصی مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره نمود و اظهار داشت: امیدواریم با تصمیم هایی كه گرفته می شود همه جا اقتدار، عزت و استقلال خودرا در چهل سالگی انقلاب ببینیم.

** ظلم به نزدیكان و خدمتگزاران نمك نشناسی است
خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دین از آب خوردن حیاتی تر و در دنیا و آخرت برای ما زندگی است؛ پس از ظلم به دین، ظلم به نزدیكان و خدمتگزاران بسیار ناپسند و نمك نشناسی است.
صدیقی همین طور به آماده شدن مردم برای بیعت با شهدا و قدردانی از نعمت انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: «الحق و الانصاف آدم از عهده بیان ارمغان های انقلاب بر نمی آید؛ نمی توان گفت چه تحفه هایی به واسطه انقلاب نصیب ملت ایران و مردم جهان شد.»
وی افزود: انقلاب اسلامی یك تحول جهانی و آماده سازی برای برقراری عدل جهانی است. یكی از رهاوردهای مهم انقلاب اندیشه «حكومت اسلامی» است.
«پیش از انقلاب اسلامی، 2 قدرت در دنیا حاكم بود؛ یكی جریان استبدادی كمونیستی و سوسیالیستی شرق كه برای هیچ فردی حق نفس كشیدن قائل نبودند و هیات حاكمه در شكل پشتیبانی از مردم و پشتیبانی از فقرا، یك استبداد همه جانبه ای بر عالم حاكم كرده بودند.»
خطیب نماز جمعه تهران اضافه كرد: ظاهر این مدل حكومت انقلابی و نفی طبقاتی بود، اما صاحبان و سران آن در كاخ كرملین و دیگر كاخ ها، انواع تبعیض ها را بر مردم كشور خود روا می داشتند اما شعار پر جاذبه ای داشتند؛ جوانان دنیا كه از بی بندوباری های لیبرال ها خسته شده و به دنبال یك پناهگاه بودند، اعتقاد به جریان كمونیستی داشتند.
«دومین مكتب حاكم در جهان مكتب لیبرالیستی، دموكراسی - پارلمانی بود كه آن باز یك دروغی بیشتر نبود؛ در هیچ جای جهان، آرای مردم به نحو واقعی تاثیر نمی گذاشت و صاحبان قدرت و حزب ها مجال به افراد دیگر نمی دادند و توپ حكومت را به یكدیگر پاس می دادند.»
صدیقی افزود: چهل سال پیش یك معجزه ای رخ داد و آن آمدن امام خمینی (ره) بود كه بدون اتكاء به قدرت كمونیستی و لیبرالی دنیا، استقلال به مدلول واقعی كلمه را نشان دادند و «نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی» را مطرح نمودند.
وی افزود: دنیای غرب با همه ادعاها و سحرهایش، بهشت موعود را در آزادی های دنیوی معرفی و با همه قدرت خود به مصاف آمد تا جریانی جدید مطرح نشود، اما در مقابل انقلاب و مردم و نظام اسلامی به زانو درآمد و امام خمینی (ره) فرمودند: «آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند» و هیچ غلطی هم نتوانست كند.
صدیقی اشاره كرد: اینكه اسلام سیاست و مدیریت ندارد و در اداره جامعه و در تعلیم و تربیت نقشی ندارد، با آمدن انقلاب بی معنا شد و انقلاب اسلامی برنامه ای مدون كه هم حاوی معنویت و هم حاوی برنامه زندگی بود، تدوین كرد و عرفان، معنویت و اخلاق را با سیاست پیوند داد.
سیام**3070** 2023


1397/11/05
19:32:17
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , اهدا , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صدیقی: با سربلندی بر مشكلات اقتصادی غلبه می نماییم
نظر شما در مورد صدیقی: با سربلندی بر مشكلات اقتصادی غلبه می نماییم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱