در گفتگو با مهر اعلام شد:

بخش عمده مشكل كشتی های حامل نهاده های دامی حل شد

بخش عمده مشكل كشتی های حامل نهاده های دامی حل شد به گزارش حراج كن مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینكه بخش عمده مشكل كشتی های حامل نهاده های دامی حل شده است، اظهار داشت: مشكل كمبود نهاده ها كماكان وجود دارد.


علیرضا عزیزالهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه بخش عمده مشكل كشتی های حامل نهاده های دامی كه روی آب مانده بودند، حل شده و این محصولات وارد چرخه توزیع شده اند، اظهارداشت: الان نهاده ها به همان نرخی كه دولت اعلام نموده بود، ذرت ۱۳۵۰ تومان، جو ۱۳۵۰ تومان و كنجاله سویا ۲۴۵۰ تومان عرضه می گردد. وی درباره اینكه آیا هم اكنون مشكل كمبود نهاده ها برطرف شده است؟، اظهار داشت: مشكل كمبود كماكان وجود دارد. میزان نیاز كشور با آنچه كه در دسترس می باشد فاصله بسیاری دارد. فعلا مقداری
آرامش در بازار بوجود آمده اما در آینده معلوم نیست وضعیت به چه صورت باشد. مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران كشور درباره اینكه آیا واردات به اندازه كافی انجام نمی شود؟، اضافه كرد: خیر، واردات به اندازه كافی نیست. چون دولت ارز به اندازه لازم تخصیص نداده است، باید ارز تامین گردد تا واردات انجام گیرد. بخشی از تجار از نگرانی عدم تامین ارز اصلا مبادرت به واردات نمی كنند عده ای هم كه واردات انجام می دهند، با مشكل تخصیص به موقع ارز مواجه می شوند. عزیزالهی تصریح كرد: این مساله علاوه بر اینكه در تامین كالا تاخیر بوجود می آورد سبب افزایش هزینه دموراژ به قیمت تمام شده می گردد. هر كشتی روزی ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار دموراژ باید در بنادر كشور پرداخت كند كه این ارقام، هزینه ها را بالا می برد. این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قاچاق دام از كشور اظهار داشت: ما فكر می نماییم حجم قاچاق از كشور زیاد است و همین قاچاق، تنظیم بازار داخل را كاملا تحت تاثیر قرار داده است. نمی خواهیم بگوییم نمی توان جلوی این كار را گرفت اما بهرحال اقدام دشواری است. وی درباره اینكه آیا واردات دام زنده می تواند در تنظیم بازار موثر باشد؟، اظهار داشت: بهرحال اثرگذار خواهد بود اما نمی توان به آن اندازه نیاز بازار، واردات انجام داد. عزیزالهی اضافه كرد: مردم ما تمایلی به مصرف گوشت گوساله ندارند و مایل به مصرف گوشت گوسفندی هستند كه عرضه گوسفند و گوشت گوسفندی هم در بازارهای جهانی محدود است و دست ما برای واردات این نوع دام باز نیست.

1397/10/30
13:21:51
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: ارز , بازار , پرداخت , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بخش عمده مشكل كشتی های حامل نهاده های دامی حل شد
نظر شما در مورد بخش عمده مشكل كشتی های حامل نهاده های دامی حل شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴