توضیحات سازمان برنامه درمورد اعتبار بیمه درمان اعتیاد در بودجه ۹۸

توضیحات سازمان برنامه درمورد اعتبار بیمه درمان اعتیاد در بودجه ۹۸ به گزارش حراج كن بنابر اعلام امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه كشور اعتبار «بیمه درمان اعتیاد» در سال ۹۸ حذف نشده است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، پیرو انتشارمطلبی در این خبرگزاری با عنوان « حذف ردیف «بیمه اعتیاد» در لایحه بودجه ۹۸! » در 16 دی ماه، امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه كشور توضیحاتی در این خصوص عرضه كرده كه بدین شرح است:

«اعتبار منظور شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور برای ستاد مبارزه با مواد مخدر به شماره طبقه بندی ۱۰۱۰۳۴ معادل مبلغ ۲۶۸۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است كه نسبت به سال ۱۳۹۷ از رشدی معادل ۲۲ درصدی برخوردار بوده است؛ از این رقم مبلغ ۱۰۴۹ میلیارد ریال (۳۹ درصد آن) با عنایت به ظرفیت های موجود عرضه خدمات درمانی اعلام شده توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر (به عنوان متولی حوزه درمان اعتیاد كشور) بابت «برنامه خدمات درمانی، بازتوانی و كاهش صدمه معتادان» در نظر گرفته شده است كه نسبت به سال ۱۳۹۷، معادل ۱۷ درصد رشد داشته است.

شایان ذكر است از آنجایی كه اعتبار برنامه بیمه درمان معتادان سازمان بیمه سلامت (با توجه به عدم رجوع معتادان به علت عدم تمایل به احراز هویت) قابل هزینه نبوده استریال بنابراین معادل عملكرد سال جاری این اعتبار به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از سازمان بیمه سلامت ایران كسر و به اعتبار «برنامه عرضه خدمات درمان، بازتوانی و كاهش صدمه معتادان» ذیل ردیف سازمان بهزیستی كشور اضافه شده است كه با لحاظ این اعتبار، برنامه فوق در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور نسبت به سال ۱۳۹۷ رشدی معادل ۶۶ درصد داشته است.
همینطور بخشی از اعتبارات درمان اعتیاد ذیل ردیف ستاد مبارزه با مواد مخدر هم همه ساله برحسب تصمیم ستاد مورد اشاره به سازمان بهزیستی كشور ابلاغ می شود».


دبیر خبر: سولماز خوان1397/10/28
20:49:54
5.0 / 5
4758
تگهای خبر: ارز , خدمات , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توضیحات سازمان برنامه درمورد اعتبار بیمه درمان اعتیاد در بودجه ۹۸
نظر شما در مورد توضیحات سازمان برنامه درمورد اعتبار بیمه درمان اعتیاد در بودجه ۹۸
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴