نماینده مجلس:

شناسایی فراریان مالیاتی برای تحقق بودجه لازم است

شناسایی فراریان مالیاتی برای تحقق بودجه لازم است حراج كن: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم شناسایی فراریان مالیاتی برای تحقق بودجه اظهار داشت: این امر می تواند مهمترین گام در تبدیل آذربایجان غربی به استان درجه یك درآمدی باشد.


نادر قاضی پور روز دوشنبه در دیدار با مدیران كل امور اقتصادی و دارایی و امور مالیاتی آذربایجان غربی اضافه كرد: باید تلاش شود تا اقتصاد مالیاتی جایگزین اقتصاد نفتی شود و در این مسیر، شناسایی فراریان مالیاتی و احداث اعتماد و دلگرمی در میان مودیان فعلی بسیار اثرگذار می باشد.
وی با اشاره به اینكه بخش قابل توجهی از بودجه سال آینده كشور با درآمدهای مالیاتی تأمین می شود، افزود: مالیات باید با قدرت و عدالت از مؤدیان دریافت و زمینه رشد و توسعه كشور فراهم گردد.
وی با اشاره به ظرفیت های معدنی آذربایجان غربی، این استان را صاحب نیمی از جدول مندلیف دانست و بیان كرد: توسعه فعالیت معادن و صنایع وابسته معدنی می تواند علاوه بر توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در احداث درآمدهای مالیاتی باز نقش بسزایی ایفا كند كه در این خصوص تلاش همه دستگاه های مرتبط لازم است.
به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا، میزان درآمد دولتی پیش بینی شده آذربایجان غربی برای سال جاری یكهزار و 94 میلیارد تومان و در بودجه سال آینده یكهزار و 217 میلیارد تومان است.
این میزان 11 درصد بیشتر از درآمد پیش بینی شده برای آذربایجان غربی در قانون بودجه سال جاری است؛ این در شرایطی است كه میزان رشد درآمدهای استانی در متوسط كشوری 19 درصد و در استانی نظیر تهران 21 درصد است.
آذربایجان غربی استان شانزدهم كشور در درآمد پیش بینی شده بودجه سال آینده است و 1.06 درصد كل درآمدهای 31 استان كشور در این استان تامین میگردد.
بیش از 85 درصد درآمد پیش بینی شده در آذربایجان غربی از راه مالیات تامین میگردد.
2093/3072


1397/10/17
13:29:52
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شناسایی فراریان مالیاتی برای تحقق بودجه لازم است
نظر شما در مورد شناسایی فراریان مالیاتی برای تحقق بودجه لازم است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱