وزیر تعاون بر كاهش فاصله دستمزد و خط فقر اصرار كرد

وزیر تعاون بر كاهش فاصله دستمزد و خط فقر اصرار كرد حراج كن: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تلاش می نماییم افزایش حداقل حقوق و معیشت به گونه ای باشد كه فاصله آن با خط فقر به صفر برسد و كارگران دغدغه معیشت نداشته باشند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایرنا محمد شریعتمداری جمعه شب در نشست با نمایندگان تشكل های كارگری، كارفرمایی و تعاونی های خراسان رضوی در مشهد اضافه كرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب فشارهای اقتصادی و مشكلات معیشتی موجب احداث نارضایی هایی شده است و باید با برنامه ریزی مناسب در راه كاهش آن قدم برداریم.
وی افزود: وزارت تعاون زیرمجموعه هایی همچون بانك رفاه و صندوق كارآفرینی امید را در اختیار دارد كه با تاكید بر آن باز می توان جدای از بخشنامه های دولتی برای توسعه هر منطقه اقدام نمود. احداث اشتغال از راه صنایع دستی و ظرفیت های بومی هر منطقه و هم پوشانی آنها با استانهای اطراف هم باید مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: دولت گوش شنوایی برای شنیدن مشكلات و پیگیری و حل آنها دارد.
عدم افزایش متناسب دستمزدها، تاكید بر حفظ اشتغال واحدهای تولیدی، اعتراض به واگذاری شركتهای وابسته به 'شستا'، عدم نمایش فهرست كامل بیمه كارگران و حقوق واقعی آنها، همسان سازی حقوق بازنشستگان همچون موضوعاتی بود كه نمایندگان تشكلهای كارگری و كارفرمایی خراسان رضوی در دیدار با وزیر تعاون مطرح نمودند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی عصر روز گذشته وارد مشهد شد و بهره برداری از پروژه ارتقای هتلینگ بیمارستان 17 شهریور، افتتاح سی.تی.اسكن بیمارستان فارابی، حضور در جشنواره خوشرویی و چند جلسه استانی و افتتاح مركز خدمات دهی به معتادان همچون برنامه های وی در این سفر بود.
7507/5132


1397/10/15
13:48:00
5.0 / 5
5066
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وزیر تعاون بر كاهش فاصله دستمزد و خط فقر اصرار كرد
نظر شما در مورد وزیر تعاون بر كاهش فاصله دستمزد و خط فقر اصرار كرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲